گروه: اقتصادی
تاریخ: ۲۱:۳۶ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
بازارچه ساری سو به زودی در ماکو اغاز به کار خواهد کرد

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: حسین عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه ای که با حضور مدیران گمرک و پایانه مرزی بازرگان و مقامات ترکیه برای شروع بکار دوباره بازارچه «ساری سو» ترتیب یافت، هماهنگی های لازم برای از سرگیری فعالیت این بازارچه انجام شد. […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
حسین عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه ای که با حضور مدیران گمرک و پایانه مرزی بازرگان و مقامات ترکیه برای شروع بکار دوباره بازارچه «ساری سو» ترتیب یافت، هماهنگی های لازم برای از سرگیری فعالیت این بازارچه انجام شد.
وی افزود: طرف ترک برای احداث و اتمام ساختمان ها و انبارهای لازم برای شروع بکار و فعالیت این بازارچه مرزی اعلام آمادگی کرد.
وی اضافه کرد: آیین رسمی افتتاح این بازارچه با برطرف شدن نواقص جزیی به صورت رسمی برگزار می شود. 
به گزارش ایرنا، بازارچه «ساری سو» در سال /۱۳۹۲/ و به بهانه کارهای عمرانی از طرف ترکیه تعطیل شد؛ بازارچه مشترک مرزی ساری سوی – ماکو از جمله فعال‌ترین بازارچه‌های مرزی بین ایران و ترکیه بود که با تعطیلی آن ده‌ها نفر از مردم منطقه بیکار شدند.
ساری سوی در ماکو، صنم بولاغی در پلدشت، سرو در ارومیه، کیله در سردشت، تمرچین در پیرانشهر، ناویه خان در اشنویه و رازی در خوی بازارچه های مهم این استان را در مجاورت مرزهای ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان تشکیل می دهد.