تاریخ: ۲۱:۵۴ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
بازدید سفیر ترکیه در کشورمان از آخرین وضعیت پایانه مسافری سرو

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: دریا اورس سفیر ترکیه در کشورمان در این بازدید ۲ ساعته که رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی ، دکتر نریمانی بخشدار منطقه مرزی صومای برادوست و سایر مسئولان استانی نیز حضور داشتند، از وضعیت ساخت پایانه مرزی سمت ایران در […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
دریا اورس سفیر ترکیه در کشورمان در این بازدید ۲ ساعته که رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی ، دکتر نریمانی بخشدار منطقه مرزی صومای برادوست و سایر مسئولان استانی نیز حضور داشتند، از وضعیت ساخت پایانه مرزی سمت ایران در سرو و روند اجرای خدمات در مرز اسندره بازدید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در این بازدید با تاکید بر اینکه مرز سرو نقش مهمی در آزادراه هدف گذاری شده تبریز – ارومیه – مرسین دارد، گفت: فاصله مرسین به عنوان یکی از بندرهای مهم ترکیه، تنها ۵۰۰ کیلومتر است و می توان از این طریق در راستای توسعه تجارت دو طرف بهره برد.

رضا حسینی افزود: این مسیر یکی از بسترهای اصلی توسعه ارتباط شرق و غرب است و می توان آن ار از جمله نزدیکترین مسیرها در این راستا عنوان کرد.

وی اضافه کرد: ایران و ترکیه باید با همراهی یکدیگر به دنبال توسعه ارتباطات بین المللی مشترک باشیم و این امر با بهبود مسیرها و راه های ارتباطی میسر می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در این بازدید با ارائه گزارشی از روند ساخت پایانه مرزی سرو گفت: ایران، ۲۳ پایانه مرزی دارد که از این تعداد پنج پایانه در این استان فعال بوده که از این تعداد، سه پایانه به صورت مستقیم و یک پایانه به صورت غیرمستقیم با ترکیه در ارتباط است.

ارسلان شکری افزود: سالانه چهار میلیون تردد از پایانه های مرزی آذربایجان غربی تردد می کنند که سه میلیون نفر از این تعداد را تردد در مرزهای ایران با ترکیه به خود اختصاص می دهد.

وی بیان کرد: بیشترین تردد مرزی از پایانه بازرگان با یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد انجام می گیرد که رقمی کم نظیر در مرزهای کشور است.

وی با اشاره به اینکه پایانه جدید مسافری سرو در راستای ارتقای خدمت رسانی به مسافران مرزی در حال احداث است، اضافه کرد: این طرح اوایل تابستان امسال به بهره برداری می رسد و می توان از این پایانه در راستای تسریع در عبور و مرور مرزی استفاده کرد.