اختصاصی سرو نیوز:
تاریخ: ۱۳:۱۲ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
حیف و میل کردن بیت المال در سایه بی تدبیری و نظارت

در کمال تاسف باید گفت تخریب و بدون استفاده ماندن اماکن دولتی در شهر مرزی سرو تبدیل به فرهنگی غلط در بین مسولین شده است از واحدهای مسکونی گمرک گرفته تا تنها کتابخانه منطقه صومای برادوست . خانه

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
منطقه مرزی صومای برادوست ارومیه با تراکم جمعیتی بالا امروزه بدون کتابخانه می باشد.
تنها کتابخانه منطقه که زمانی در شهر مرزی سرو احداث گردیده بود بیش از یک سال است بنا به دلایل نامعلوم با تمام امکانات و کتابهای داخل آن به ارومیه منتقل شده است تا بدین ترتیب جوانان و دانشجویان پر تعداد منطقه برای ساعتی مطالعه باید مسیر طولانی تا شهر را طی کرده تا در یکی از کتابخانه های ارومیه به مطالعه بپردازند.
‌ طبق اعلام رسانه های رسمی کشور کاهش سرانه مطالعه در کشور سال‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی دوستداران عرصه فرهنگ تبدیل شده است و از این رو برخی نهادهای فرهنگی سعی بر آن داشته‌اند تا با اجرای طرح‌های تشویقی فرهنگ مطالعه را در بین اقشار مختلف جامعه افزایش دهند اما این در حالیست مسولین کتابخانه ی شهر مرزی سرو به جای افزایش و متنوع کردن کتابهای موجود در آن را بدون هیچ گونه دلیلی تخته کرده اند.
مسولین محترم باید به این نقطه مهم توجه داشته باشند که غنی‌سازی و دسترسی آسان‌تر به کتاب و کتابخوانی زمینه ساز پیشرفت فکری یک جامعه محسوب میشود زیرا مطالعه شرط اول در بالا بردن فرهنگ یک کشور است
نکته مهم اینکه فضای نوساز و به روز کتابخانه در افزایش استقبال از کتابخانه‌ها تاثیر بسزایی دارد.

با کمال تاسف باید گفت تخریب و بدون استفاده ماندن اماکن دولتی در شهر مرزی سرو تبدیل به فرهنگی غلط در بین مسولین شده است از واحدهای مسکونی گمرک گرفته تا تنها کتابخانه منطقه صومای برادوست .
خانه های ساخته شده برای کارمندان گمرک سرو شهرستان ارومیه چندین سال قبل با وجود محرومیت منطقه به شکل تمام لوکس ساخته شد ولی با بی تدبیری تمام ، سال هاست که خالی از سکنه رها شده اند و درحال تخریب و نابودی می باشند.

هر آجری که در این اماکن در حال تخریب استفاده شده است از صندوق بیت المال هزینه شده است آیا سزاوار است پول بیت المال را این چنین و بدون هیچ گونه نظارتی از بین برد!!

هر چند بخشداری منطقه مکاتبات زیادی در خصوص توجه و رسیدگی به اماکن دولتی منطقه داشته است اما تا کنون هیچ گونه اقدامی ازسوی مسولین در این مورد صورت نگرفته است