اختصاصی/ سرو نیوز
بر هم زدن معادلات تفرقه افکنان با اقدام خدا پسندانه دکتر ارومیه ای

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: چند روزیست در شبکه های اجتماعی شاهد انتشار ویدیویی از تکنسین اورژانس ارومیه و حواشی آن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستیم دکتر نیما قنبری و الیاس پروانه ئی از پزشکان و هنرمندان خوش نام و خیر شهر رنگین کمان اقوام با همکاری پایگاه کاوه […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
چند روزیست در شبکه های اجتماعی شاهد انتشار ویدیویی از تکنسین اورژانس ارومیه و حواشی آن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستیم

دکتر نیما قنبری و الیاس پروانه ئی از پزشکان و هنرمندان خوش نام و خیر شهر رنگین کمان اقوام با همکاری پایگاه کاوه گلشیخان گردان شهید ورمقانی سرو این معادله نابرابر و تفرقه انگیز را با جراحی رایگان دست عبدالله حسین زاده جوان ۱۲ ساله روستای گلشیخان از توابع منطقه مرزی صومای برادوست بر هم زده است .

دکتر نیما قنبری و الیاس پروانه ئی برای پایان دادن به حواشی های اخیر و ایجاد اتحاد و همدلی بین شیعه و سنی با بر عهده گرفتن هزینه های بیمارستان زمینه جراحی رایگان دست عبدالله را فراهم کردند تا بدین ترتیب پیام دوستی و برادری را به گوش مردم و افراد سودجو که سعی در ایجاد تفرقه در جامعه هستند را برسانند .

بازی با احساسات مردم و استفاده از ابزار قومیتی در شهر رنگین کمان اقوام تبدیل به شگردی برای پیش بردن اهداف توسط برخی از افراد سودجو شده است .

توهین به زبان، هویت، اعتقادات و باور های اشخاص در هر قوم و نژادی گناهی نابخشودنی است به همین جهت مقام معظم رهبری رهبری همواره در سخنان خود با بیان این مطلب که ( کسی که ندای تفرقه بین شیعه و سنی را سر می‌دهد. این افراد مزدور دشمند، چه شیعه باشند چه سنی) بر اهمیت این موضوع تاکید داشته است.

سخن از اتحاد و همدلی بین شیعه و سنی سخنی تکراری و دیروزی نمی باشد بلکه امروزی و حتی فرداها نیز می باشد زیرا امروز بیش از دیروز و فردا بیش از امروز نیاز به همدلی و همبستگی بین شیعه و سنی در شهر رنگین کمان اقوام نیاز است .

دکتر نیما قنبری و الیاس پروانه ئی نه در شعار بلکه در عمل ثابت کردند نشاندن لبخند بر لب بیماران نیازمند و محروم بزرگترین افتخار و وظیفه یک دکتر وظیفه شناس می باشد.

نوشتن از دکتر نیما قنبری و الیاس پروانه ئی سخت است زیرا برهه‌اش پر است از درس ایثار و مهربانی و تلنگری می‌زند به نامهربانان و تفرقه افکنان این زمانه.

اکنون بیش از هر زمان دیگری دست های تفرقه افکن در داخل کشورمان در هر لباسی و در هر پستی فعال شده و مقابله با آنها به هوشیاری و تلاشی مضاعف هموطنان را نیاز دارد زیرا وحدت بین شیعه و سنی مانند مشتی محکم بر دهان کسانی است که همواره با کوبیدن به طبل تفرقه از آب گل آلود ماهی بگیرند زیرا بر عقیده خودشان هرچقدر صدایشان بلندتر باشد و وارد بحث قومیتی شوند اعتماد مردم را نسبت به خود جلب می کنند اما غافل از این هستند که تفرقه و ایجاد شکاف بین شیعه و سنی هیچ منفعتی برای شهر ندارد و دود آن در چشم مردم می رود.

سرو نیوز رسانه ای مستقل و مردمی و به دور از هرگونه‌جرایانت سیاسی همواره در راستای اتحاد و همدلی بین شیعه و سنی قدم‌ برداشته است و انشالله در راستای تحقق بیشتر این هدف از هیچ گونه کوشش و تلاشی دریغ نخواهد کرد‌.