تاریخ: ۰:۰۴ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
برگزاری با شکوه عید قربان در روستاهای منطقه مرزی صومای برادوست

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: مردم با ایمان منطقه مرزی صومای برا دوست امروز با به جا آوردن آئین های سنتی به استقبال عید قربان رفتند. عید سعید قربان به عنوان بزرگترین عید مسلمانان در میان مردم مومن و متدین صومای برادوست از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و با نزدیک شدن […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
مردم با ایمان منطقه مرزی صومای برا دوست امروز با به جا آوردن آئین های سنتی به استقبال عید قربان رفتند.
عید سعید قربان به عنوان بزرگترین عید مسلمانان در میان مردم مومن و متدین صومای برادوست از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و با نزدیک شدن به این عید سعید حال و هوای این منطقه مرزی رنگ و بوی تازه ای به خود می گیرد. 

یکی از آداب و رسوم مردم صومای برادوست در اعیاد مختلف به جای آوردن صله رحم است ودر این روز، اقشار مختلف مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان با پوشیدن لباس های نو به دیدن اقوام و بستگان خود بویژه بزرگترهای فامیل رفته و اگر کینه و کدورتی در میان باشد با این دیدار از بین می رود. 
قربانی کردن و توزیع گوشت در میان همسایه ها و فامیل و بویژه نیازمندان یکی دیگر از رسوم مردم این دیار در عید سعید قربان است

زیارت اهل قبور یکی از آیین ها و رسوم مردم این دیار درروز قبل عید سعید قربان و در روز عرفه است و مردم در این روز در آرامستان ها حضور پیدا کرده و به زیارت اهل قبور می روند.