والی ترکیه بیان کرد:
تاریخ: ۰:۴۲ :: ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ساخت دیوار مرزی برای ایجاد امنیت و مبارزه با تروریست و مقابله با مبادلات غیر قانونی مرزی انجام می‌شود

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: والی حکاری ترکیه با اشاره به اینکه ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه تا پایان سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید، گفت: ساخت دیوار مرزی برای ایجاد امنیت و مبارزه با تروریست و مقابله با مبادلات غیر قانونی مرزی انجام می‌شود و تاثیر منفی در روند دوستی […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
والی حکاری ترکیه با اشاره به اینکه ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه تا پایان سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید، گفت: ساخت دیوار مرزی برای ایجاد امنیت و مبارزه با تروریست و مقابله با مبادلات غیر قانونی مرزی انجام می‌شود و تاثیر منفی در روند دوستی دو کشور نخواهد داشت.
ادریس آک‌بیک عصر دیروز در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین فرماندار ارومیه و والی حکاری ترکیه که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون ۵۱ کمیته مشترک مرزی بین ارومیه و استان حکاری ترکیه برگزار شده که نتایج بسیار خوبی را در جهت مقابله با مشکلات امنیتی به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه ارتقای روابط بین دو کشور همسایه بسیار مهم است که در این راستا استان‌های مرزی بیشترین سهم را دارند، افزود: ارتقای روابط بین دو کشور باعث می‌شود که به راحتی از ترددهای غیرمجاز، شرارت‌های اشرار و قاچاقچیان در مرزها جلوگیری شود.

والی حکاری ترکیه با اشاره به اینکه دو کشور از لحاظ فرهنگی دارای مشترکات زیادی هستند، افزود: این مشترکات بین دو کشور می‌تواند در پیشبرد اهداف بسیار موثر باشد و این دیدارها باعث تحکیم دوستی‌ها و برقراری روزافزون امنیت می‌شود.

آک‌بیک در پاسخ خبرنگاران در خصوص دیوار مرزی فی‌مابین ایران و ترکیه بیان کرد: به قطع و یقین ساخت دیوار مرزی برای ایجاد امنیت و مبارزه با تروریست و مقابله با مبادلات غیر قانونی مرزی انجام می‌شود و تاثیر منفی در روند دوستی دو کشور نخواهد داشت.