محدودیت واردات مرزنشینان لغو خواهد شود

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: معتمدیان با اشاره به اینکه خواستار لغو محدودیت واردات در مقابل صادرات مرزنشینان خراسان جنوبی و اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ قانون هستیم، از وزیر صمت خواست دستورات اجرایی لازم برای بیمه ۲۰ هزار قالیباف استان را صادر کند. محمد صادق معتمدیان در نشست […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
معتمدیان با اشاره به اینکه خواستار لغو محدودیت واردات در مقابل صادرات مرزنشینان خراسان جنوبی و اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ قانون هستیم، از وزیر صمت خواست دستورات اجرایی لازم برای بیمه ۲۰ هزار قالیباف استان را صادر کند.
محمد صادق معتمدیان در نشست توسعه و سرمایه گذاری اظهار کرد: در هشت ماه گذشته جلسات متعددی برای پیگیری و رفع مشکلات استان با وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده است.
وی با اشاره به ثبات قیمت و توجه به ساخت داخلی با مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: در سطح بازار خراسان جنوبی ثبات خوبی وجود دارد و در ایام نوروز از استان های موفق در تنظیم بازار بوده است.
معتمدیان با اشاره به اینکه علی رغم تحریم های ظالمانه دشمنان اما خوشبختانه با اعمال سیاست های دولت و وزارت صمت از سال گذشته تاکنون هیچ واحد تولیدی در خراسان جنوبی تعطیل نشده است، عنوان کرد: شاهد فعالیت مجدد برخی واحدهای تولیدی در سطح استان هستیم.
وی با بیان اینکه در استان واحدهای تولیدی در بحث بانک ها، سرمایه در گردش و ثابت، مباحث تامین اجتماعی و مالیاتی با مشکلاتی مواجه هستند، افزود: نیازمند واگذاری اختیارات بیشتر به مسئولان خراسان جنوبی برای ارائه خدمات به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی هستیم.
ایشان از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد: حداقل در هر شهرستان توسط شرکت های وابسته با وزارت صمت طرح های تولیدی اجرایی شود.
معتمدیان خواستار افزایش اعتبارات و تکمیل مطالعات اکتشافی و کمک به زیرساخت های معادن استان شد و گفت: خام فروشی در بحث معدن و محصولات استراتژیک وجود دارد که امیدواریم با تمرکز بر ایجاد واحدها و صنایع فرآوری از خام فروشی محصولات این استان جلوگیری شود.