تاریخ: ۲۰:۱۶ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
اشتغال بیش از ۵ هزار نفری در بخش معادن آذربایجان‌غربی

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۱۴۲ نفر در معادن سطح استان مشغول فعالیت هستند. اشتغال بیش از ۵ هزار نفری در بخش معادن آذربایجان‌غربی پریسا عابدپور امروز در ارومیه، با اشاره به اشتغال […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۱۴۲ نفر در معادن سطح استان مشغول فعالیت هستند.

اشتغال بیش از ۵ هزار نفری در بخش معادن آذربایجان‌غربی
پریسا عابدپور امروز در ارومیه، با اشاره به اشتغال پنج هزار و ۱۴۲ نفر در معادن دارای پروانه استخراج آذربایجان‌غربی اظهار کرد: برای فعالیت و بهره‌برداری از این معادن سه هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷۳ معدن در سطح استان دارای پروانه بهره‌برداری هستند، افزود: از این معادن ۱۶ میلیون و ۳۴۵ هزار و ۴۵۰ تن مواد معدنی استخراج می‌شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه میزان ذخیره قطعی معادن مجوزدار استان برابر با یک میلیون و ۱۴۳ تن است، ادامه داد: ۲۱۱ محدوده معدنی نیز در استان در حال طی کردن مراحل اجرای اکتشاف قرار دارند که با بهره‌برداری از آنها میزان استخراج مواد معدنی در استان افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اخذ گواهی کشف در ۲۶ محدوده معدنی استان عنوان کرد: در نیمه نخست سال جاری ۳۴ پروانه اکتشاف معدنی در سطح استان صادر شده و ۱۳ معدن دیگر در مرحله اخذ مجوز اکتشاف قرار دارند.

عابدپور با اشاره به افزایش ۹۳ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش معادن استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده توجه و اهمیت بیشتر معادن است که نقش مهمی می‌تواند در ایجاد اشتغال و توسعه استان داشته باشد.