تاریخ: ۱۳:۲۱ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
نقش روستاهای نوار مرزی ارومیه در رشد اقتصادی منطقه

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: روستا یک واحد تولیدی، فرهنگی، خدماتی، سکونتی و قضایی است که در هر کشور طبق تعاریف قانونی جمعیت مشخصی را در بر می­گیرد. شناخت دقیق مسایل مربوط به روستاهای مرزی کشورمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا ریشه تمامی مشکلات و مسائل فقر گسترده، نابرابری در […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
روستا یک واحد تولیدی، فرهنگی، خدماتی، سکونتی و قضایی است که در هر کشور طبق تعاریف قانونی جمعیت مشخصی را در بر می­گیرد.

شناخت دقیق مسایل مربوط به روستاهای مرزی کشورمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا ریشه تمامی مشکلات و مسائل فقر گسترده، نابرابری در حال رشد، رشد سریع جمعیت و بیکاری فزاینده، در مناطق روستایی قرار دارد.

کمبود درآمد عامل مهمی است که اگر برای آن چاره ­ای اندیشیده نشود، اجازه نمی­ دهد طرح­ های توسعه روستایی به ثمر بنشیند.

روستاهای نوار مرزی ارومیه همچون منطقه مرزی صومای برا دوست از معدود روستاهای کشور می باشدکه از نعمت خداوندی هم مرز بودن با اروپا بهرمند هستند اما متاسفانه بنده های خداوند همین نعمت را از مردم نوار مرزی ارومیه دریغ کرده اند .

نقش تولیدی روستاهایی نوار مرزی ارومیه جهت حصول به امنیت غذایی، مساعدت به بخش صنعت و نیز نقش صادرات غیر نفتی روستا در تولید ناخالص کشور و ایجاد فرصت­ های شغلی در ابعاد مکانی از جمله آثار مناطق روستایی در توسعه ملی کشور است.
توسعه روستاهای نوار مرزی ارومیه باعث گردیده تا جامعه روستایی تا حدودی از انزوای سنتی بیرون آورده و با اقتصاد ملی عجین سازد. به همین جهت توسعه روستائی تلاشی فراگیر است که به محدوده یک بخش خلاصه نمی‌شود و کلیه بخش ­ها و زمینه­ های اجتماعی، اقتصادی، فیزیکی و … توسعه را در بر می­گیرد.