اختصاصی/ سرو نیوز
سازه های فلزی زنگ زده نتیجه وعده های بی سرانجام

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: شهر مرزی سرو بیش از یک دهه است که چشم انتظار طرح‌هایی است که اقتصاد و اشتغالش را با تحول ایجاد کند ولی انگار وعده‌های امروز و فردا برای این شهر مرزی تمامی ندارد تا فرصت‌ها یکی پس از دیگری به هدر برود. ایجاد منطقه ویژه اقتصادی […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
شهر مرزی سرو بیش از یک دهه است که چشم انتظار طرح‌هایی است که اقتصاد و اشتغالش را با تحول ایجاد کند ولی انگار وعده‌های امروز و فردا برای این شهر مرزی تمامی ندارد تا فرصت‌ها یکی پس از دیگری به هدر برود.

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سرو در کنار دیگر طرح‌های اقتصادی این شهر در چند سال گذشته هربار به دلایل مختلف از جمله مشکلات اداری و قانونی به تعویق افتاده به‌طوری که تاکنون کار خاصی در این منطقه انجام نشده است.
امروزه یکی از مهمترین بخش های درآمدزایی برای رونق اقتصادی صادرات، ترانزیت و حتی واردات است که می تواند بخش اعظمی از درآمدها را نیز در چرخه اقتصادی یک مملکت ایجاد کند. 
منطقه مرزی صومای برادوست و در راس آن شهر مرزی سرو با وجود قرار گرفتن در مسیر توسعه تجارت متاسفانه کمترین سهم را در بازارهای اروپایی دارد و سالهاست که شهر مرزی سرو در مقایسه با سایر شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی نتوانسته به پیشرفتی دست یابد

شهر مرزی سرو با دارا بودن پتانسیل های بالقوه می‌توانست به عنوان یکی از گزینه های اصلی تجارت با بازارهای جهانی تبدیل شود اما آنچه که امروزه از شهر مرزی سرو باقی مانده اسکلت های زنگ زده فلزی می باشد که زمانی صاحبانش با امید اشتغال زایی پا به این عرصه گذاشته بودند

 با توجه به اینکه چندماهی بیشتر به آغاز دور جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی نمانده است باید منتظر ماند و دید نمایندگان و مسئولانی که در طول چندین سال خدمت در مجلس نتوانستند مشکل تبدیل شدن شهر مرزی سرو به منطقه ویژه تجاری را حل کنند بازهم فرصت‌های اقتصادی این استانآذربایجان غربی را علم وعده‌های انتخاباتی خود می‌کنند!

گرچه مسئولین استانی آذربایجان‌غربی مدعی هستند که آهنگ توسعه استان شتاب می گیرد و جبران عقب‌ماندگی‌های خواهد شد که در طی چند دهه بر چهره محروم آذربایجان غربی نشسته است، ولی این سوال پیش می‌آید در حالی که بیشتر طرح‌های اقتصادی چند سال گذشته استان هنوز به مرحله قابل توجهی از اجرا نرسیده‌اند، چگونه باید به این شتاب بخشی امیدوار بود!