تاریخ: ۲۰:۱۶ :: ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
بیمارستان بین المللی میلاد ارومیه با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور همراه با سعید نمکی وزیر بهداشت برای بهره‌برداری از طرح‌های بهداشت و درمان و ورزشی و نیز بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه وارد این استان شده و در اولین برنامه خود بیمارستان میلاد ارومیه را افتتاح کرد. معاون اول رئیس جمهوری […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور همراه با سعید نمکی وزیر بهداشت برای بهره‌برداری از طرح‌های بهداشت و درمان و ورزشی و نیز بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه وارد این استان شده و در اولین برنامه خود بیمارستان میلاد ارومیه را افتتاح کرد.
معاون اول رئیس جمهوری در آئین افتتاح بیمارستان میلادنور ارومیه اظهار داشت: آذربایجان غربی استعدادهای فراوانی دارد و باید استعدادها و موقعیت منحصر به فرد این استان را غنیمت شمرد تا با استفاده از این امتیازات به سمت توسعه بیشتر حرکت کند.

اسحاق جهانگیری ضمن اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: در برهه سختی به سر می‌بریم و به شدت تحت فشاریم ولی از انجا که آذربایجان غربی یکی از استان‌های مهم در بخش تولید و صادرات کشور است می‌تواند سهم عظیمی در مرتفع سازی مشکلات کشور داشته باشد.

وی بیان کرد: برای افتتاح این بیمارستان کارهای بزرگی انجام گرفته از بودجه گرفته تا نیروی انسانی متخصص که گرد هم آمده‌اند و یکی از تخصصی‌ترین بیمارستان‌های شمال غرب کشور را در کلان شهر ارومیه بوجود آوردند، تا علاوه بر رفع نیازهای درمانی ساکنان منطقه بتواند به سایر مناطق نیز خدمات ارایه کند.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: دولت نگاه ویژه‌ای به سلامت دارد و نباید به هیچ وجه من الوجوه در سلامت ملت کوتاهی صورت بگیرد، سیاست دولت بصورت جدی حمایت از بخش خصوصی است تا با استفاده از توان این بخش نه تنها بهداشت و درمان بلکه سایر بخش‌ها را توسعه و رونق بخشد.

تعداد تخت های بیمارستانی آذربایجان غربی به بیش از ۵ هزار تخت میرسد

وزیر بهداشت نیز در آیین افتتاح بیمارستان میلادنور ارومیه اظهار داشت: تا قبل از سال ۹۲ تعداد تخت‌های بیمارستانی در آذربایجان غربی ۲ هزار و ۸۰۰ تخت بوده که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و طرح‌های توسعه‌ای بخش بهداشت و درمان سال آینده با افتتاح چند مرکز درمانی دیگر در استان تعداد تخت‌های بیمارستانی به بیش از ۵ هزار تخت می‌رسد.

سعید نمکی در ادامه گفت: این مسئله شاخص تخت بیمارستانی در استان را از یک تخت به ازای هر یک هزار نفر در سال ۹۲ به ۱/۶۵صدم تخت به ازای هر یک هزار نفر می‌رساند که بالاتر از متوسط ملی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیمارستان بین المللی و هوشمند میلاد نور ارومیه در سال ۹۴ با ۳۰۰ تخت خواب احداث شده بود. سیستم‌های تهویه، برق، کنترل روشنایی، سیستم HIS و همه بخش‌های این بیمارستان هوشمند است و علاوه بر آن تمام مراحل اعم از مشاوره، پذیرش، پیگیری، درمان تا ترخیص به صورت هوشمند انجام و کلیه اقدامات در سیستم HIS ثبت می‌شود.

این بیمارستان یکی از مجهزترین و تخصصی‌ترین بیمارستان‌های شمال غرب کشور است که برای ساخت آن بیش از یک هزار میلیارد ریال سرمایه گزاری شده و زیربنای ساختمان اصلی آن ۲۶ هزار مترمربع است.

این مجموعه درمانی شامل بخش‌های بستری، زایمان و جراحی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، اداری و اورژانس و کلینیک های تخصصی است.

افتتاح بیمارستان فاطمه (س) میاندوآب، بازدید از تونل و طرح‌های اجرایی احیاء دریاچه ارومیه و افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه از برنام‌ههای دیگر معاون رئیس جمهور در آذربایجان غربی است.

انتهای پیام