سید عزت الله ضرغامی:
تاریخ: ۱۶:۳۵ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
ترک و کرد امروز دست در دست هم پشتیبان انقلاب هستند

سید عزت الله ضرغامی صبح امروز در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی که ذر محل مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد اظهار داشت: حضور مردم در مراسم 9 دی در سال 88 سبب شد که دشمنان بدانند با یک ملت بزرگی روبرو هستند و این خود مردم بودند که انقلاب را ایجاد کردند و توهین به انقلاب و ائمه اطهار(ع) را به هیچ وجه بی‌جواب نمی‌گذارند.

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز:  سید عزت الله ضرغامی صبح امروز در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی که ذر محل مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد اظهار داشت: حضور مردم در مراسم ۹ دی در سال ۸۸ سبب شد که دشمنان بدانند با یک ملت بزرگی روبرو هستند و این خود مردم بودند که انقلاب را ایجاد کردند و توهین به انقلاب و ائمه اطهار(ع) را به هیچ وجه بی‌جواب نمی‌گذارند.

وی افزود: آشوبگران در سال ۸۸ که به میدان آمدند از توهین به مقدسات کوتاهی نکردند که با جواب مردم روبه‌رو شدند.

ضرغامی گفت: حماسه نهم دی انقلاب سوم ما بود و پس از سال ۵۷ و ۱۳ آبان سال ۵۸ که به تسخیر لانه جاسوسی انجامید این حماسه انقلاب سوم بود که سبب افزایش بصیرت مردم نسبت به دشمن بیشتر از پیش شد.

وی تصریح کرد: ۹ دی به سبب عمق فهم، درک و بصیرت مردم انقلاب سوم نامیده می‌شود و گردوغباری که در این حماسه ایجاد شد با تشخیص و تحلیل عمیق مردم روبرو بود با این که بسیاری از جوامع توان خروج از دل فتنه را ندارند ولی ملت ایران به این مهم دست یافت.

به گفته وی در این روز مردم خود را نشان دادند و کار را یک سره کردند و از انقلابی که خود ایجاد کرده بودند و امروز هم در پای آن هستند و در آینده از آن حفاظت می‌کنند را نگه داشتند.

وی افزود: عده‌ای هستند که با بروز مشکلاتی مردم را دلسرد از انقلاب معرفی می‌کنند که باید بدانند در اشتباه هستند چرا که همگان آمده و رفته‌اند و مسئولان نیز این گونه هستند ولی مردم تا پای جان ایستاده‌اند چرا که می‌دانند دشمنان به دنبال آن هستند تا نظام، انقلاب، دین و جامعه ما را از بین ببرند.

ضرغامی گفت: جمعیت عظیمی که امروز در مصلا حضور یافته‌اند در نوع خود بسیار حیرت آور است و می‌توان از آن به عنوان معجزه الهی یاد کرد که علی‌رغم تمامی مشکلات در صحنه حضور دارند.

وی اظهار داشت: ترک‌ها و کردهای ارومیه با وجود برخی تفاوت‌ها در همه حال برادرانه و دست به دست هم پشت انقلاب و دین هستند و در همه حال در تبعیت از رهبری گام برمی‌دارند.