تاریخ: ۹:۰۰ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
استاندارد سازی مدارس منطقه صومای برادوست

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: منطقه صومای برادوست ارومیه از جمله مناطق پیشرو در استاندارد سازی مدارس بوده است که در سالهای اخیر توسط دولت و خیرین مدرسه ساز صورت گرفته است. بهرمندی از فضاهای آموزشی مناسب و به روز نیاز اساسی جوامع بشری بوده و این موضوع لازمه شکل گیری فرهنگ […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: منطقه صومای برادوست ارومیه از جمله مناطق پیشرو در استاندارد سازی مدارس بوده است که در سالهای اخیر توسط دولت و خیرین مدرسه ساز صورت گرفته است.
بهرمندی از فضاهای آموزشی مناسب و به روز نیاز اساسی جوامع بشری بوده و این موضوع لازمه شکل گیری فرهنگ و تمدن است زیرا اگر برای آموزش هزینه نکنیم در آینده تاوان آنرا برای مقابله با ناهنجاری‌ها باید بپردازیم.

دانش آموزان، بدون تردید آینده سازان این مرز و بوم هستند و نقش تعیین کننده در آینده این مملکت خواهند داشت.

استفاده از مدارس مدرن و امین همچون آموزشگاه های هشتیان، گنگچین،عمر آباد نیازمند توجه از جهت اجتماعی برای سلامت جامعه و از نظر معنوی نیز کاری انسانی و ماندگار است که خیر آن هم به جامعه و هم خود افراد خواهد رسید.

با دستیابی به ایمنی مدارس کشور نظام جمهوری اسلامی می‌تواند با افتخار اعلام کند که مدارس از نظر فیزیکی، ایمنی نسبی داشته تا نگرانی جامعه و والدین نسبت به تخریبی بودن برخی مدارس پایان یابد.

توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه عمده مدارس نیازمند مقاوم‌سازی و تخریب و بازسازی می باشند باید با تلاش مسئولان مشکلات مدارس از جمله سیستم‌های گرمایشی، استانداردهای لازم برطرف و فضایی ایمن که حق دانش‌آموزان بوده برای آنها فراهم شود.

در زمینه استانداردسازی مدارس هدف برنامه ششم توسعه بوده که با همکاری دولت و مجلس و تامین اعتبارات موردنیاز این مهم محقق شود.