منطقه توریستی صومای برادوست بدون گردشگر
شهر مرزی سرو درپیچ و خم رویاها

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: ،زیر ساختهای نامناسب  ؛ کمبود امکانات ؛ و عدم سرمایه گذاری در منطقه صومای برادوست باعث عدم شکوفا شدن صنعت گردشگری و ناشناخته ماندن جاذبه های گردشگری در این منطقه مرزی شده است. با توسعه و مهیا کردن زیر ساختها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی توسط […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: ،زیر ساختهای نامناسب  ؛ کمبود امکانات ؛ و عدم سرمایه گذاری در منطقه صومای برادوست باعث عدم شکوفا شدن صنعت گردشگری و ناشناخته ماندن جاذبه های گردشگری در این منطقه مرزی شده است.

با توسعه و مهیا کردن زیر ساختها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی توسط دولت صنعت توریسم و گردشگری در منطقه صومای برادوست به طور چشم گیری متحول خواهد شد و بدین ترتیب شاهد رشد اقتصادی و سطح کیفی زندگی در منطقه خواهیم بود.

منطقه صومای برادوست و به خصوص شهر مرزی سرو به دلیل همجواری با کشور ترکیه  نه تنها می تواند دروازه ورود و خروج گردشگران زیادی به منطقه باشد بلکه استعداد بلقوه ای در تبدیل شدن به قطب گردشگری شمالغرب کشور را نیز دارد.

به طور یقین می توان نقطه قوت منطقه صومای برادوست را برخورداری از اماکن تاریخی و باستانی همچون قلعه بردوک ؛ سنجی خرابه ؛ مناظر طبیعی با آبشارهای زیبا و در راس تمامی آنها وجود گمرک و پایانه مرزی سرو نام برد که هر کدام می تواند نقش بسیار مفید و سازنده ای در جذب گردشگر و مسافر در منطقه را از خود ایفا کند.

ثبت و گنجانده شدن اماکن گردشگری صومای برادوست نیز همچون سایر جاذبه های گردشگری استان در فهرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی کمک شایانی در ارتقای جذب توریسم و گردشگر خواهد داشت زیرا به عنوان مثال آبشار زیبای ممکان که مابین حوزه استحفاظی صومای برادوست و سلماس واقع گردیده تا کنون هیچ گونه اطلاع رسانی و یا تبلیغاتی مبنی بر وجود چنین آبشاری نشده است.

با در نظر گرفتن تمامی کمبود ها و کم کاری ها مسئولین گردشگری استان می توانند با هموارتر ساختن و آماده کردن شرایط مناسب برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و مطالعه و و ثبت امکان گردشگری ناشناخته منطقه اقدامات موثر و مفید زیادی را برای جذب گردشگر انجام دهند.

در شرایط کنونی گردشگری و جذب توریسم فرصتی است ارزشمند برای استفاده از پتانسیل های خفته و ناشناخته منطقه صومای برادوست تا با برنامه ریزی  سیستمی مسئولان صنعت گردشگری شرایط لازم برای بروز فرصتی مطلوب کارآفرینانه فراهم گردد به طوریکه منجر به اشتغال زایی ؛ کسب درآمد ؛ رشد اقتصادی منطقه شود.