تاریخ: ۲۲:۱۷ :: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
جابجایی سالانه بیش از ۱۵ میلیون تن کالا در آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرونیوز: مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جابجایی سالانه بیش از ۱۵ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای کالای استان خبر داد. ارسلان شکری افزود: سالانه بیش از ۱۵ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرونیوز:
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جابجایی سالانه بیش از ۱۵ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای کالای استان خبر داد.

ارسلان شکری افزود: سالانه بیش از ۱۵ میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای کالای استان حمل می شود ودرحال حاضر نیز بیش از ۱۷ هزار دستگاه انواع وسیله نقلیه در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت دارند.

وی گفت: ظرفیت های متعدد این استان در بخش حمل و نقل جاده ای از جمله تولیدات محصولات مختلف کشاورزی، وجود صنایع تبدیلی متنوع، وجود مناطق مختلف گردشگری ، وجود معادن غنی و متعدد و همچنین جایگاه ویژه این استان در حمل و نقل بین الملل وابستگی بیشتر اقتصاد استان به این صنعت ها نشان اهمیت بخش حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی است که توجه به زیر ساخت های حمل و نقل را نیز در این استان دو چندان کرده است.

وی بااشاره به فعالیت وسیله نقلیه عمومی مسافربری در استان ادامه داد: تاکنون بیش از ۴۰۰۰ دستگاه انواع وسیله نقلیه عمومی مسافربری شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه دربخش مسافربری آذربایجان غربی فعالیت دارند که از این تعداد نزدیک به ۷۰۰ دستگاه مربوط به ناوگان اتوبوس است.

شکری اظهار کرد: کسب رتبه های اول و دوم در زمینه واردات کالا، ترانزیت ورودی کالا وتردد ناوگان مسافربری وتردد سالانه بالغ بر ۴ میلیون تردد مسافر و ۴۰۰ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل بین المللی از پایانه های مرزی تنها بخشی از سیمای این بخش را شامل می شود.

انتهای پیام