تاریخ: ۱:۵۳ :: ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
مسافرانی که قصد سفر به ترکیه از مرز سرو را دارند

به گزارش گروه اقتصادی سرو نیوز : کشور ترکیه : ترکیه درکنار دریای مدیترانه و در منطقه آناتولی غرب آسیاست. بخش کوچکی از آن نیز در منطقه جنوب شرقی اروپا قرار دارد. البته بخش اروپایی و آسیایی آن توسط تنگه های ترکیه ( تنگه بسفر ، مرمره و تنگه داردانل ) از یکدیگر جدا شده […]

به گزارش گروه اقتصادی سرو نیوز :
کشور ترکیه :
ترکیه درکنار دریای مدیترانه و در منطقه آناتولی غرب آسیاست. بخش کوچکی از آن نیز در منطقه جنوب شرقی اروپا قرار دارد. البته بخش اروپایی و آسیایی آن توسط تنگه های ترکیه ( تنگه بسفر ، مرمره و تنگه داردانل ) از یکدیگر جدا شده اند. ترکیه از سمت شمال توسط دریای سیاه، از سمت غرب بوسیله دریای اژه، و از سمت جنوب غربی توسط دریای مدیترانه احاطه شده. همچنین از سمت غر ب با بلغارستان و یونان، از سمت شمال شرق با ارمنستان، آذربایجان و گرجستان و از سمت جنوب شرقی با ایران، عراق و سوریه همسایه است .

– ترکیه با وسعت حدودا ۷۵۰ هزار کیلومتر مربع، از نظر پهناوری ۳ برابر کشور انگلستان و کمی بزرگتر از ایالت تگزاس آمریکاست .

– فرهنگ کشور ترکیه، ترکیب عجیبی از فرهنگ غرب و شرق است. اگر به بخش غربی و شمال غربی ترکیه سفر کنید ، انگار که در کشور یونان یا بالکان قدم نهاده اید. ( البته جدایی از کلیساهای ساخته شده به سبک بیزانسی که به مسجد تبدیل شده اند ) و مطمئنا این موضوع بدلیل مهاجرت مردم بالکان قبل، بعد و در زمان آشوبها و نا آرامی های جنگ جهانی اول است. در حالی که بخشهای جنوب شرق ترکیه چنین ترکیب فرهنگی را نسبت به همسایگان جنوبی و شرقی خود ندارد. تاثیرات فرهنگی قفقاز در بخش شمال شرقی ترکیه به چشم می خورد. با این تفاسیر موقعیت ترکیه می تواند این کشور را به عنوان شرقی ترین کشور غربی و به همین ترتیب غربی ترین کشور شرقی به تصویر بکشد. شاید وجه مشترک فرهنگ در ترکیه اسلام باشد، دینی که اکثریت غریب به اتفاق را در این کشور به خود اختصاص داده است.

ایام تعطیل در کشور ترکیه:
مسافران با هوش و آگاه و افرادی که بصورت تور به ترکیه سفر می کنند، می دانند که باید به ایام تعطیل و روزهای خاص کشور مقصد توجه داشته باشند. آنها بر این اساس برنامه سفر یا تور خود را تنظیم می کنند. چرا که در ایام تعطیل ، رزرو هتل ، گرفتن بلیط ، تردد در شهر، استفاده از امکانات و گرفتن تور ممکن است با مشکل و اختلال مواجه شود. تمامی بانکها، ادارات، و مراکز تجاری در ایام تعطیل، بسته اند. پس حتما قبل از سفر به ترکیه، در مورد روزهای تعطیل آن تحقیق نمایید . پیشنهاد می کنیم که در ایامی غیر از تعطیلات به ترکیه سفر کنید و از تور خود بیشتر لذت ببرید.

تعطیلات رسمی کشور ترکیه:
۱ ژانویه : جشن سال نو ( YIL BASI )
۲۳ آوریل : روز حاکمیت ملی و روز کودک ( Ulusal Egemenlik ve Cucuk bayrami) و سالگرد تاسیس مجلس ترکیه
۱ ماه می : روز کار و همبستگی – که به مسافران پیشنهاد می شود که در این تاریخ به ترکیه سفر نکنند .
۱۹ ماه می : بزرگداشت آتاتورک و روز جوانان و ورزش است
۳۰ آگوست : روز پیروزی ( Zafar bayrami )
۲۹ اکتبر : روز جمهوری
۱۰ نوامبر، ساعت ۰۹:۰۵ : در ساعت ۰۹:۰۵ روز ۱۰ نوامبر به احترام لحظه در گذشت آتاتورک ، بنیانگدار دولت جمهوری ترکیه، در کاخ دلمه باغچای استانبول، معمولا ۲ دقیقه ترافیک متوقف می شود و مردم سکوت می کنند. – البته در این روز هیچ ارگانی تعطیل نیست و اگر شما آنجا باشید پس از شنیدن صدای “بوم“ برای دقایقی مردم سکوت می کنند و از حرکت می ایستند . پس تعجب نکنید!!!
تعطیلات مذهبی در کشور ترکیه :
ماه رمضان : با توجه به شرایط این ماه، خوردن و آشامیدن در مکانهای عمومی، ظاهر جالبی ندارد و ممکن است باعث ناراحتی اطرافیان گردد. اما تمامی رستورانها و کافه ها باز هستند و بدون هیچ مشکلی می توانید در این مکانها غذا میل کنید.

شهرهای اصلی کشور ترکیه :
آنکارا ( Ankara ) : پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه از نظر وسعت
رانمای سفر ترکیه شهر آنکارا

آنتالیا ( Antalya ) : مرکز سواحل تفریحی و پرطرفدار
رانمای سفر ترکیه شهر آنتالیا

بدروم ( Bodrum ) : شهر شیک ساحلی در جنوب دریای اژه
رانمای سفر ترکیه شهر بودروم

بورسا ( Bursa ) : اولین پایتخت امپراطوری عثمانی
رانمای سفر ترکیه شهر بورسا

ادیرنه ( Edirne ) : دومین پایتخت امپراطوری عثمانی
رانمای سفر ترکیه شهر ادیرنه

استانبول ( Istanbul ) : بزرگترین شهر ترکیه، پایتخت امپراطوری های عثمانی و بیزانسی
راهنمای سفر ترکیه شهر استانبول

ازمیر ( Izmir ) : سومین شهر بزرگ ترکیه از نظر وسعت
راهنمای سفر ترکیه شهر ازمیر

قونیه ( Konya ) : شهری نسبتا برزگ و قلب تعلیم اهل تصوف ( صوفی )
راهنمای سفر ترکیه شهر قونیه

ترابزون : ( Trabzon ) : صومعه معروف سوملا ( Sumela ) در خارج این شهر است که دروازه ایی به سوی آشنایی با شمال شرقی ترکیه به حساب می آید.
راهنمای سفر ترکیه شهر ترابزون

اورفا ( Urfa ) : شهر جادویی با معماری زیبا و مردمانی مهمان نواز است که فرهنگ کردها، ترکها، فارسها و عربها با یکدیگر درآمیخته می شود.
راهنمای سفر ترکیه شهر اورفا

شرایط ویزا برای کشور ترکیه :
ورود هموطنان ایرانی به ترکیه نیازی به ویزا ندارد و می توانید بدون هر گونه ممنوعیت خاصی با تور به ترکیه سفر کنید. اما برای دیگر کشورها شرایط ویزایی نسبتا سخت تر از ویزای حوزه شینگن دارد .

نام
کشور ترکیه

پایتخت
آنکارا

بزرگترین شهر
استانبول

زبان رسمی
ترکی

نژاد
ترک

رئیس جمهور
رجب طیب اردوغان

نخست وزیر
بن علی یلدریم

قوه قانون گذار
شورای عالی ملی

مساحت کشور
۷۸۳٫۳۵۶ کیلومتر مربع

درصد آب موجود
۱٫۳

جمعیت
۷۹٫۸۱۴٫۸۷۱ نفر ( مطابق آمار گرفته شده در سال ۲۰۱۷ )

واحد پول
لیر ترکیه

موقعیت زمانی
۳+ ساعت

جهت حرکت اتومبیل
سمت راست

کد تماس
۹۰+

پسوند اینترنتی
.tr

وب سایت
https://www.turkiy