گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۸:۲۱ :: ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
گزارش احراز صلاحیت ها در آذربایجان غربی ابلاغ نشد!

به گزارش پایگاه خبری سرو نیوز: امروز ۱۱ بهمن ماه مقرر شده بود تا نتایج بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان و وزارت کشور در اختیار فرمانداری ها قرار بگیرد که تا کنون حوزه های انتخابیه استان آذربایجان غربی ابلاغیه ایی در این راستا دریافت نکرده اند. براساس اطلاعیه شماره ۸ ستاد انتخابات کشور، آن […]

به گزارش پایگاه خبری سرو نیوز:
امروز ۱۱ بهمن ماه مقرر شده بود تا نتایج بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان و وزارت کشور در اختیار فرمانداری ها قرار بگیرد که تا کنون حوزه های انتخابیه استان آذربایجان غربی ابلاغیه ایی در این راستا دریافت نکرده اند.

براساس اطلاعیه شماره ۸ ستاد انتخابات کشور، آن دسته داوطلبان انتخابات مجلس که در هیات اجرایی­، هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات «تایید صلاحیت» شده­ ولی صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان تایید نشده است، می ­توانند درخواست رسیدگی مجدد خود را از روز شنبه مورخ ۱۲ بهمن تا روز دوشنبه ۱۴ بهمن به شورای نگهبان ارائه نمایند.

با این اوصاف که حق ۳ روزه اعتراض و درخواست رسیدگی مجدد داوطلبین به شورای نگهبان در این استان به دو روز کاهش یافت البته اگر تا ساعت پایانی امروز ابلاغیه ایی به فرمانداری های استان صادر نشود.

فرماندار ارومیه در گفتگو با ندای موج اعلام کرد: علت تاخیر در اعلام صلاحیت ها، عدم ارسال گزارش از تهران است و تا کنون هیچ خبری از احراز صلاحیت ها گزارش نشده است.

ملامحمدی زاده تاکید کرد: تهران تاکنون تاخیر ۱۳ ساعته در اعلام نهایی صلاحیت ها دارد و ما هم در تلاشیم تا پس از گزارش تهران نتایج را به اطلاع داوطلبان برسانیم.

تاخیر در ابلاغ گزارش احراز صلاحیت ها در آذربایجان غربی در حالی صورت می گیرد که استان های همجوار امروز این گزارش را دریافت و به داوطلبان اعلام کردند.