گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۰:۰۸ :: ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
مشکل تردد کامیون‌های ایرانی در مرزهای ترکیه رفع شد

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز به نقل از اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، امروز وزیر تجارت ترکیه در تماس تلفنی با محمود واعظی، سرپرست نهاد ریاست جمهور از رفع مشکل تردد کامیون‌های ایرانی در مرزهای ترکیه خبر داد. وزیر تجارت ترکیه در تماس تلفنی با واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز به نقل از اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، امروز وزیر تجارت ترکیه در تماس تلفنی با محمود واعظی، سرپرست نهاد ریاست جمهور از رفع مشکل تردد کامیون‌های ایرانی در مرزهای ترکیه خبر داد.

وزیر تجارت ترکیه در تماس تلفنی با واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد که کامیون‌های ایرانی مجوز یافته‌اند برای بارگیری راهی بندر مرسین شوند.

پیرو گفت‌وگوی تلفنی ۲ روز گذشته واعظی و رخسار پِکجان در خصوص مشکلات کامیون‌های ایرانی در مرزهای ترکیه، وزیر تجارت این کشور روز یکشنبه در تماس تلفنی با رئیس دفتر رئیس جمهور گفت که دستور حل مشکل عبور و مرور کامیون‌های ایرانی در مرزهای ترکیه با بلغارستان، گرجستان و یونان صادر شده است.

واعظی و پکجان توافق کردند که پروتکل بهداشتی تهیه شده ۲ کشور، هر چه سریعتر امضا و نهایی شود تا با به این ترتیب وضعیت رفت و آمد کامیون‌های ایران به طور دائم به حالت عادی بازگردد.