گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۱:۵۵ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
۱۱۳ بیمارستان صحرایی توسط سپاه در کشور راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز سردار احمد اخوان روز پنجشنبه در سومین رزمایش تخصصی و فوق تخصصی شهدای عرفه در بیمارستان شهید عارفیان ارومیه افزود: با راه اندازی بیمارستانهای صحرایی و طی ۶۰۷ روز خدمات رسانی انجام شده در کشور ۱۲ هزار و ۲۷۵ مورد عمل جراحی انجام شد. وی با اشاره به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز
سردار احمد اخوان روز پنجشنبه در سومین رزمایش تخصصی و فوق تخصصی شهدای عرفه در بیمارستان شهید عارفیان ارومیه افزود: با راه اندازی بیمارستانهای صحرایی و طی ۶۰۷ روز خدمات رسانی انجام شده در کشور ۱۲ هزار و ۲۷۵ مورد عمل جراحی انجام شد.
وی با اشاره به راه اندازی هفت بیمارستان صحرایی در شمال غرب کشور همزمان با هفته دفاع مقدس بیان کرد: این بیمارستانها در استانهای آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه راه اندازی می شوند.
سردار اخوان اضافه کرد: این بیمارستان ها با هدف افزایش سرعت و دقت در ارائه خدمات پزشکی، افزایش تحرک و بهره برداری بیمارستان های صحرایی در شرایط خاص، تحقق عملی شعار اقدام و عمل در تامین بخشی از نیازهای درمانی منطقه و ترویج فرهنگ خدمت به مردم راه اندازی می شوند.
وی ادامه داد: تلاش مستمر در جهت تحقق شعار ‘ ما می توانیم ‘، کمک به اجرای آموزش و بهداشت و پیشگیری، تعامل سازنده با سازمان ها و مراکز بهداشتی و افزایش شاخص های بهداشتی و افزایش روح تعاون و همدلی اجتماعی از اهداف دیگر در راه اندازی بیمارستانهای صحرایی است.
سردار اخوان به دستاوردهای رزمایش اشاره کرد و گفت: دستاوردهای رزمایش را می توان توانمندسازی و بهره برداری از ۲ باب بیمارستان صحرایی تخصصی توسط هر بیمارستان، اداره سه بیمارستان ثابت و سیار، افزایش قابلیت های خوداتکایی، همسان سازی امکانات، انعطاف پذیری، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت های خاص، افزایش مهارت امداد و بهداشت و درمان و مواجه با بحران نام برد.
فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران افزود: خلاقیت و نوآوری و تغییرات این رزمایش شامل ‘استقرار تیم های درمانی قبل از رزمایش، اجرای استانداردهای اعتباربخشی ، ارتقای توانمندی سامانه های سیار تخصصی و فوق تخصصی، تقویت شبکه امداد و درمان و بهداشت با سبک مدیریت جهادی و با محوریت و مشارکت همه سازمانها و درمان کامل مردم منطقه است.
**۵۰ درصد تخت های بیمارستانی کشور مستهلک است
ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت و قائم مقام وزیر بهداشت نیز در رزمایش تخصصی و فوق تخصصی شهدای عرفه در ارومیه گفت: در کشور ۱٫۵ تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر وجود دارد که از این تعداد تخت بیمارستانی ۵۰ درصد مستهلک است.
وی با بیان اینکه این تعداد تخت بیمارستانی برای کشور بسیار کم است، افزود: تعداد تخت های بیمارستانی باید به ۲٫۸ تخت به ازای هر هزار نفر افزایش یابد.
قائم مقام وزیر بهداشت بیان کرد: در ۱۰سال منتهی به طرح سلامت سالانه یک هزار و ۷۰۰تخت بیمارستانی به مجموع تختهای کشور افزوده شد.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی به مجموع تختهای کشور افزوده شود.
وی گفت: ما متولیان بهداشت و درمان برای ارتقای شاخصهای سلامت در کشور از هرگونه حمایت سازمانها در این راستا استقبال می کنیم.
در رزمایش شهدای عرفه با برقراری ویدئو کنفرانس بیمارستانهای صحرایی جنوب و شمال آذربایجان غربی به تعداد سه بیمارستان و بیمارستانهای صحرایی استانهای کردستان و کرمانشاه به تعداد چهار بیمارستان همزمان با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه افتتاح شد.
این بیمارستانها به مدت یک هفته به مردم مناطق محروم استان ها خدمات ارائه خواهند داد.
در این رزمایش از خانواده های شهدای سپاه استان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
بیمارستانهای صحرایی گامی در راستای ارائه خدمات به مردم روستاهای مناطق محروم بوده که در سالهای اخیر با استقبال چشمگیری مواجه شده است.