Orumiyeh otobüs filosu Pazartesi günü kapanıyor
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۲:۱۰ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
فعالیت ناوگان اتوبوسرانی ارومیه از دوشنبه تعطیل می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز: شهردار ارومیه گفت: جهت پیشگیری از شیوع کرونا فعالیت ناوگان اتوبوسرانی از دوشنبه تعطیل می شود. محمد حضرت پور امروز ۲۴ اسفند ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جهت پیشگیری از شیوع کرونا فعالیت ناوگان اتوبوسرانی از روز دوشنبه تعطیل می شود، بیان کرد: رانندگان ناوگان تاکسیرانی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز:
شهردار ارومیه گفت: جهت پیشگیری از شیوع کرونا فعالیت ناوگان اتوبوسرانی از دوشنبه تعطیل می شود.

محمد حضرت پور امروز ۲۴ اسفند ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جهت پیشگیری از شیوع کرونا فعالیت ناوگان اتوبوسرانی از روز دوشنبه تعطیل می شود، بیان کرد: رانندگان ناوگان تاکسیرانی نیز که اگر نمی توانند در این شرایط سخت ، می توانند فعالیت نکنند که در قالب بسته های حمایتی از انها حمایت می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ویروس کرونا یک بحران اجتماعی و تبعاتی دارد لذا باید در این روزها به اشخاصی که با کاهش درآمد مواجه می شوند توجه ویژه کرد و در این راستا صاحبان سرمایه و خیرین به این اشخاص کمک کرده تا دچار مشکلات مالی در تامین مایحتاج زندگی نشوند .

وی عنوان کرد: با تصویب شورای اسلامی شهر، شهرداری ارومیه از مستاجران شهرداری چون دکه داران، سرقفلی مغازه ها و غرفه داران تا پایان خرداد ماه با کاهش ۵۰ درصدی اجاره بهاء نسبت به اخذ کرایه اقدام می کند و همچنین پرداخت عوارض پسماند برای همه منازل و کسب و پیش برای کسبه و اصناف تا پایان خرداد ماه رایگان است.

شهردار ارومیه در ادامه با اشاره به ضد عفونی کردن معابر توسط نیروهای شهرداری ارومیه، اظهار کرد: روزانه ۴۰هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده جهت ضد عفونی کردن معابر در سطح شهر ارومیه مصرف می شد که این رقم اکنون ۲ برابر شده است که علاوه بر معابر اصلی و پرتردد، معابر فرعی و حاشیه شهر نیز ضدعفونی می شود.

شهردارارومیه با اعلام این که ماندن در خانه عامل قطع زنجیره شیوع کروناست، عنوان کرد: جهت قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، مردم قرنطینه خانگی و در خانه ماندن را رعایت کنند.

به گزارش ایسنا، حضرت پور با بیان اینکه پذیرش مسافران نوروزی در مراکز اقامتی استان ممنوع است، بیان کرد: از شهروندان درخواست داریم جهت پیشگیری از شیوع کرونا از رفتن به مسافرت های نورزی اجتناب کنند چرا که مراکز اقامتی خارج از استان نیز مسافران نوروزی را نمی پذیرند وهمچنین در حال حاضر تمامی مبادی ورودی شهر جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز بصورت پیوسته کنترل می شود.