ویروس کرونا تولید مواد غذایی در اروپا را مختل کرد
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۱:۳۰ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز: گزارش شده است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دلیل نوع جدیدی از کروناویروس (کوید ۱۹) محدودیت هایی در عبور از مرزهای خود اعمال کرده اند. کنفدراسیون بخش مواد غذایی اروپایی مستقر در بروکسل FoodDrinkEurope ، نماینده بخش کشاورزی CELCAA و انجمن کشاورزان COPA-COGECA بیانیه مشترکی صادر کرده […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز: گزارش شده است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دلیل نوع جدیدی از کروناویروس (کوید ۱۹) محدودیت هایی در عبور از مرزهای خود اعمال کرده اند.

کنفدراسیون بخش مواد غذایی اروپایی مستقر در بروکسل FoodDrinkEurope ، نماینده بخش کشاورزی CELCAA و انجمن کشاورزان COPA-COGECA بیانیه مشترکی صادر کرده اند.

در این بیانیه با تأکید بر اینکه بخش های آن هدف از آن تأمین امنیت غذایی در اروپا است ، یادآوری می کند که بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اخیراً مرزهای خود را بسته اند.

در این بیانیه ، خاطرنشان شده است که اقدامات انجام شده در مرزها توسط کشورهای اتحادیه اروپا ، فعالیتهای تجاری را به طور فزاینده ای دشوار کرده و باعث تاخیر و اختلال در تحویل برخی محصولات و غذاهای کشاورزی می شود.

با یادآوری اینکه زنجیره کشاورزی و تأمین مواد غذایی در یک ساختار کاملاً یکپارچه در اتحادیه اروپا فعالیت می کند ، اظهار داشت که هرگونه مانع در عرضه به ناچار فعالیت های خود را مختل می کند.

در این بیانیه بیان شد که برای تأمین مواد غذایی در کل اروپا باید از بازار واحد حمایت شود و از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته شد تا اقدامات لازم را برای اطمینان از جریان بی وقفه مواد غذایی ، نوشیدنی و محصولات کشاورزی انجام دهد.

Birliği üyesi ülkelerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sınırlarından geçişlere kısıtlama getirmesinin gıda arzını aksattığı bildirildi.

Koronavirüs Avrupa’da gıda arzını aksatmaya başladı
Brüksel merkezli Avrupa gıda sektörü konfederasyonu FoodDrinkEurope, tarım sektörü temsilcisi CELCAA ve çiftçi birliği COPA-COGECA ortak açıklama yayımladı.

Sektörlerinin Avrupa’da gıda güvenliğini sağlamayı hedeflediği vurgulanan açıklamada, AB üyesi pek çok ülkenin son dönemde sınırlarını kapattığı anımsatıldı.

Açıklamada, AB ülkeleri tarafından sınırlarda uygulanan önlemlerin, ticari faaliyetleri giderek zorlaştırdığı, bazı tarım ürünleri ile gıdaların teslimatında gecikmelere ve aksamalara neden olduğu kaydedildi.

AB içerisinde tarım ve gıda arz zincirinin yüksek derecede entegre bir yapıda çalıştığı anımsatılan açıklamada, tedarikte yaşanacak herhangi bir engellemenin faaliyetlerini kaçınılmaz olarak bozduğu ifade edildi.

Açıklamada, Avrupa’nın tamamına gıda sağlayabilmeleri için tek pazarın korunması gerektiği belirtilerek, AB Komisyonunun