ارسال سومین محموله کمک پزشکی چین به اقلیم کردستان برای مقابله با کرونا
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۱:۰۸ :: ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
Çin tıbbi yardımının üçüncü sevkiyatını Corona ile başa çıkmak

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز : سامان برزنجی وزیر بهداشت اقلیم کردستان طی نشستی خبری، اعلام کرد که سومین محموله کمک های پزشکی کشور چین برای کمک در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا، از طریق فرودگاه اربیل، وارد اقلیم کردستان شده است. وی افزود که این محموله شامل تجهیزات ویژه مقابله با […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز :
سامان برزنجی وزیر بهداشت اقلیم کردستان طی نشستی خبری، اعلام کرد که سومین محموله کمک های پزشکی کشور چین برای کمک در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا، از طریق فرودگاه اربیل، وارد اقلیم کردستان شده است.

وی افزود که این محموله شامل تجهیزات ویژه مقابله با کرونا است و چین تاکنون بیشترین کمک ها را در مقابله با کرونا به اقلیم ارائه کرده و این کمک ها در کاهش شیوع و عوارض کرونا موثر بوده است.

همچنین اشاره کرد که برخی دیگر از کشورها و همچنین شرکت های بزرگ به اقلیم در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا یاری رسانده اند.

نی روچی سرکنسول چین در اقلیم نیز اعلام کرد که این کمک ها برای اعلام همدردی و همبستگی چین با اقلیم کردستان در مبارزه با کرونا است.

چین تاکنون ۲ هزار کیت آزمایش کرونا و تعدادی ماسک های بهداشتی و تجهیزات حفاظتی ویژه کادر درمان برای محافظت در مقابل کرونا را به اقلیم اهدا کرده است.

آمار ابتلا به کرونا در اقلیم کردستان تاکنون به ۳۳۷ مورد رسیده که از این تعداد، ۴ مورد فوت کرده اند.