حرفهای بر خاسته از دل یک شورا ..
تاریخ: ۲۲:۲۴ :: ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
Bir konseyin konuşulmayan sözleri ..

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز : شوراهای اسلامی روستایی امروز در کنار دهیاری ها به عنوان مهمترین بازوی اجرایی دولت در مناطق روستایی محسوب می شوند. شوراهای اسلامی که در روستاها خدمت می کنند با مشکلات بیمه ای و استخدام و حقوق و مزایا روبه روهستند و از مسئولان انتظار دارند تا با […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز :
شوراهای اسلامی روستایی امروز در کنار دهیاری ها به عنوان مهمترین بازوی اجرایی دولت در مناطق روستایی محسوب می شوند.

شوراهای اسلامی که در روستاها خدمت می کنند با مشکلات بیمه ای و استخدام و حقوق و مزایا روبه روهستند و از مسئولان انتظار دارند تا با رفع این مشکلات زمینه آبادانی بیشتر این مناطق را فراهم کنند.

از آنجا که توسعه پایدار در گروی توجه به پیشرفت و آبادانی روستاهاست و شوراهای اسلامی روستاها در خط مقدم دولت در روستاها هستند حمایت از این قشر زحمتکش ضروری به نظر می رسد.

روز شورا ها را بهانه قرار می‌دهیم تا نام کسانی را به بهانه قدردانی قله شهرت خود کنیم که انگار ما نیز قدردان زحمت های دیده نشده این قشر گمنام هستیم زیرا همین شوراهای اسلامی با وجود نبود آینده ای روشن غیرتمندانه برای پهن کردن سفره‌هایشان و سرخ نگاه‌داشتن صورت‌هایشان، می‌شکنند تا شرافت را صرف کرده و تاریخ را شرمنده تعهد خود کنند.

آری اگر شوراها و دهیاران نباشند بی شک روستایی نخواهد بود و اگر روستا نباشند تولیدی در عرصه کشاورزی نخواهد بود که مسولین یقه سفید آمار آن را با افتخارمنتشر کنند.

شوراهایی که اگرچه صورت‌هایشان سرخ، آرزوهایشان بر باد و دل‌هایشان شکسته از نامهربانی‌های مسؤولانشان است، اما آن‌قدر شریف‌اند، آن‌قدر عزیزند و آن‌قدر بزرگ‌اند که همچنان بدون دریافت حقوق و مزایا در حال خدمت به روستای خود هستند.

آری! امروز روز بزرگداشت آنانی است که اگرچه سفره‌هایشان خالی است و صورت‌هایشان سرخ! اما برای اجابت سخنِ ولی امرشان، چنان قهرمانانه پای‌کار ایستاده‌اند که تاریخ از عزت و تعهد و مرامشان شرمگین است تا شاید آنانی که باید درس عبرت بگیرند یاد بگیرند و به یاد داشته باشند که شرافتِ انسان به پول و پست و مقام نیست

شوراها که در سایه غفلت برخی از مسؤولین در زیرخط فقر روزگار می‌گذرانند و به‌پاس همتشان و عزتشان خم به ابرو نمی‌آورند تا مبادا سوءاستفاده گران، آنان را وسیله‌ای برای اهداف شومشان قرار ندهند و این یعنی فهم، بصیرت، عزت و غیرتی که نصیب هرکسی نمی‌شود.

با روندی که در پیش است باید در آینده ای نچندان دور منتظر برچیده شدن شوراها از روستاها باشیم زیرا دیگر کسی حاظر نخواهد شد با شرایط کنونی پا به عرصه شورا بودن بگذارد.

در پایان باید گفت شوراها نیز دوست دارند آینده ای داشته باشند ، فرزندانشان نیز همچون اقا زاده ها از امکانات رفاهی استاندارد بهرمند باشند .. اما