منطقه گردشگری صومای برادوست
تاریخ: ۱۸:۲۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
آبشار یخی ممکان بولوری از جنس الماس

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: آبشار زیبای ممکان از جاذبه های گردشگری و بکر منطقه مرزی صومای برا دوست ارومیه می باشد نوارمرزی شمال که در حد فاصل دو کیلومتری روستای ممکان و در ۷۵ کیلومتری کلان شهر ارومیه دراستان اذربایجان غربی قراردارد. روستای زیبای ممکان با ۳۹۸ خانوار و ۱۶۸۵نفر جمعیت […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز: آبشار زیبای ممکان از جاذبه های گردشگری و بکر منطقه مرزی صومای برا دوست ارومیه می باشد نوارمرزی شمال که در حد فاصل دو کیلومتری روستای ممکان و در ۷۵ کیلومتری کلان شهر ارومیه دراستان اذربایجان غربی قراردارد.
روستای زیبای ممکان با ۳۹۸ خانوار و ۱۶۸۵نفر جمعیت بزرگترین روستای گردشگری بخش صومای می باشد
اب و هوای سالم، طبیعت بکر حیاط وحش طبیعی با مردمانی مهمان نواز هرساله میزبان صدها گردشگری داخلی و حتی خارجی می باشد که مسافت های طولانی را برای دیدن آبشار این روستا طی می کنند .
با فرا رسیدن فصل سرما مردم منطقه و گردشگران شاهد بلورهای الماسی از جنس یخ هستند زیرا هر ساله با فرا رسیدن فصل زمستان یخ نوردان و ورزشکاران برای استفاده از آبشار یخی ممکان وارد منطقه مرزی صومای برا دوست می شوند .
پخت نان سنتی در روستای ممکان با وجود گسترش امکانات همچنان پابرجاست به طوریکه با گذر از کوچه پس کوچه های این روستا بوی خوش پخت نان های سنتی را میتوان حس کرد

روستای مرزی ممکان از روستاهای پیش قدم در کارهای خیر و خدا پسندانه نیز به شمار می روند مردم این روستا تا کنون در چندین مرحله اقدام به جمع آوری و ارسال کمک های انسان دوستانه به سایر هموطنان عزیز از جمله مردم زلزله زده کرمانشاه کرده اند.

روستای ممکان چند سالیست در سایه دهیاری فعال وشورای اسلامی روستا به خوبی توانسته است تغییرات اساسی در چهره روستا ایجاد کنند به طوریکه گردشگرانی که برای اولین بار در این روستا حضور پیدا میکنند شاهد اتوبانی بزرگ و استاندارد ، کوچه های منظم و آسفالت می باشند.
خانواده هایی که در ایام نوروز به کلان شهر ارومیه سفری خواهند داشت توصیه میشود از این روستای خوش آب و هوا و آبشار زیبای آن نیز دیدن فرمایند.