توضیح سرو نیوز در خصوص شرایط کار در ترکیه برای شهروندان ایرانی
تاریخ: ۲۳:۳۸ :: ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
İran vatandaşları için Türkiye’deki çalışma koşullarını

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز : برخی از شهروندان تهرانی و تبریزی با ارسال پیامهای متعدد به سرو نیوز مبنی بر اینکه چگونه میتوانیم به عنوان یک خارجی در ترکیه اجازه کار بگیرم در همین خصوص به اطلاع دوستان عزیز می رساند: ✳️در ترکیه حق کار حقی است که توسط قانون اساسی و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز : برخی از شهروندان تهرانی و تبریزی با ارسال پیامهای متعدد به سرو نیوز مبنی بر اینکه چگونه میتوانیم به عنوان یک خارجی در ترکیه اجازه کار بگیرم در همین خصوص به اطلاع دوستان عزیز می رساند:

✳️در ترکیه حق کار حقی است که توسط قانون اساسی و دیگر قوانین مربوطه به همه انسان‌ها داده شده و تحت ضمانت درآمده است. بنابراین پناهندگان نیز از حق کار در ترکیه برخوردار هستند. به شرط اینکه مجوز کار در ترکیه را گرفته باشند. حتی یکی از مهم‌ترین راه‌های سازگاری و انطباق با شرایط زندگی در ترکیه شروع به کار است.

✳️در ابتدا لازم است دو قانون بسیار مهم در رابطه با اشتغال را در ترکیه یادآوری کنیم. اولا در ترکیه کار و اشتغال افرادی که زیر ۱۵ سال سن دارند، اکیدا ممنوع است! نکته دوم اینکه اشتغال به کار کودکان بین ۱۵ تا ۱۸ ساله نیز محدودیت‌های خاص خود را دارد. افراد در صورت عدم تبعیت از این قوانین با مجازات‌های شدید روبرو می‌شوند.

✳️به عنوان یک خارجی قبل از شروع به کار در ترکیه، باید مجوز کار دریافت کنید. اما اگر عنوان پناهنده، پناهنده مشروط با حمایت ثانویه را دریافت کرده‌اید، می‌توانید ۶ ماه پس از تاریخ دریافت این عنوان در جایی مشغول به کار شوید و یا محل کار مستقل خود را باز کنید.

آخرین اخبار ترکیه را در لینک زیر دنبال نمائید

🇮🇷 @serownews

🇹🇷 @Turkeykhabar