اقصی نخشی پور
تاریخ: ۱۹:۰۶ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
شهردار پیشین سرو سکان دار جدید فرمانداری سردشت

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز : سرپرست جدید فرمانداری سردشت روز پنجشنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی، امامان جمعه سردشت و مهاباد و تعدادی دیگر از ائمه جمعه و جماعت، شورای تامین و شورای اداری، معتمدین و اعضای سازمان های مردم نهاد این شهرستان منصوب شد. علی […]

به گزارش پایگاه فرهنگی و خبری سرو نیوز : سرپرست جدید فرمانداری سردشت روز پنجشنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی، امامان جمعه سردشت و مهاباد و تعدادی دیگر از ائمه جمعه و جماعت، شورای تامین و شورای اداری، معتمدین و اعضای سازمان های مردم نهاد این شهرستان منصوب شد.

علی مصطفوی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید فرمانداری سردشت گفت: اتحاد و وحدت مردم در برابر انقلاب وظایف مسوولان و خدمتگزاری هر چه بیشتر به آنها را سنگین تر می کند و روسای ادارات باید عملکرد دولت و نظام را برای مردم تبیین کنند.

مصطفوی اظهار داشت: سردشت ظرفیت لازم را برای اشتغال زایی دارد و چنانچه فرصت هایی در این زمینه فراهم شود به خوبی خود را نشان می دهد البته نیازمند همکاری گروهی همه جانبه است.

وی تصریح کرد: این شهرستان سنگربان انقلاب و ویژگی های توسعه از لحاظ نیروی انسانی و منابع را در خود جای داده است و وجود افرادی همچون سردار عزیز خان مکری به عنوان سردار کل در دوران قاجاریه نمونه بارزی از ظرفیت های این منطقه است.

وی بیان کرد: دولت برای رسمی شدن مرز کیله، در اشتغالزایی و دور زدن تحریم ها با کمک معابر مرزی تلاش می کند.

وی افزود: تصویب تبدیل روستای بزرگ نلاس به شهر جزو چهار نقطه پیشنهادی به دولت بود که در آینده نزدیک سازمان شهرداری نیز برای آن تصویب و فرایند اجرایی آن شروع به کار می کند. طرح اولیه بخش شدن شهر ربط هم به وزارت کشور ارسال شده که امیدواریم بعد از مطالعه و رفع نواقص به عنوان لایحه به تصویب مجلس نیز برسد.

وی با توصیه به سرپرست جدید فرمانداری در بکارگیری زنان و جوانان توانمند گفت: یکی از سیاست های دولت به کارگیری جوانان و زنان در پست های مدیریت است که در این دولت نسبت به دوره های گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته و نشان می دهد که افراد توانمندی در بین این اقشار وجود دارند.

ماموستا محمد واوی امام جمعه سردشت هم در این مراسم با اشاره با اشاره به تغییرات در سطح ادارات شهرستان گفت: سردشت غریب تر از سایر شهرهای استان به لحاظ امکانات و شاخص های توسعه ای است اگرچه خدمات فراوانی در این شهرستان تحقق پیدا کرده اما در مقایسه با رشادت های این مردم در واقع بی مهری است و نیاز به توجهات ویژه دارد.

 فرماندار جدید سردشت هم اظهار داشت: با مطالعات و بررسی های انجام شده نقاط قوت و ضعف شهرستانی در اولویت قرار گرفته است که امیدواریم از ظرفیت های موجود برای پیشرفت بر مبنای اقتصاد دانش بینان و مردم محور گام برداشته شود.

اقصی نخشی پور افزود: مشورت های راهبردی، بهره مندی از دیدگاه های نخبگان، تشکیل اتاق فکر در جهت جلب مشارکت های اجتماعی برای تکریم اندیشمندان، بهره برداری از عایدات مرزی برای عمران و آبادانی شهر، رفع مشکلات بودجه ای شهرداری شهر سردشت، تکریم خانواده های شهدا، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، برنامه ریزی در سایر حوزه های توسعه ای شهرستان، حمایت از بخش خصوص با رعایت ضوابط قانونی از جمله برنامه ها خواهند بود.

گفتنی است؛ اقصی نخشی پور  فرماندار جدید سردشت سابقه کارشناس معاونت برنامەریزی و توسعە نیروی انسانی شهرداری ناحیه ۴ ارومیه، شهردار سرو، و شهردار میرآباد در سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۱ را در کارنامه خود دارد.