گروه: اجتماعی
تاریخ: ۲۲:۱۲ :: ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
آژیر قرمز مبتلا به ویروس کرونا در ارومیه به صدا درآمد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز : جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگاران با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های شیوع ویروس کرونا در استان افزود: در حال حاضر ۸۱۵ بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری است که از این تعداد ۳۴۵ نفر به بیماری کووید ۱۹ به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرو نیوز : جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگاران با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های شیوع ویروس کرونا در استان افزود: در حال حاضر ۸۱۵ بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری است که از این تعداد ۳۴۵ نفر به بیماری کووید ۱۹ به طور قطع مبتلا و ۴۷۰ نفر نیز مشکوک به بیماری کرونا هستند.

وی از بستری بودن ۱۶۳ بیماری بدحال در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد ۵۲ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل بوده و هم اکنون همه دستگاه‌های ونتیلاتور استان به بیماران متصل بوده و آمار این تعداد بیماران نیز روزانه ثابت است.

آقازاده به ۱۵۸ بیمار جدید بستری شده طی ۲۴ ساعت گذشته در استان اشاره کرد و گفت: این آمار نسبت به روزهای گذشته رکورد کرده و نشان دهنده افزایش نگران کننده آمار بیماران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از فوت ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا و مرگ ۶ بیمار مشکوک به کرونا در استان خبر داد و گفت: هم اکنون ظرفیت بیمارستان‌های طالقانی و امام خمینی (ره) در ارومیه پر شده و سومین بیمارستان نیز وارد مدار درمان بیماران کرونا شده است.

آقازاده با گلایه جدی از عدم همراهی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نیز استفاده از ماسک عنوان کرد: متأسفانه با وجود اعمال محدودیت و هشدارهای جدی نسبت به رعایت فاصله اجتماعی همچنان شاهد تجمع و برگزاری مراسم در استان هستیم که طی روزهای آینده وضعیت از حالت موجود نیز بحرانی‌تر خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی با بیان اینکه وضعیت ۱۱ شهرستان استان همچنان قرمز است گفت: با هدف پیشگیری از گسترش این بیماری به همشهریان توصیه می‌شود از برگزاری هرگونه مهمانی، مسافرت و تردد غیر ضروری پرهیز و در صورت حضور در هر جمعی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

آقازاده با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی همچنان مهمترین راه پیشگیری از کرونا است افزود: تنها راه مبارزه با این بیماری و قطع زنجیره کرونا، بهترین راهکار رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت و استفاده از ماسک است.

افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا و تداوم وضعیت قرمز استان در حالی است که طی هفته گذشته و هفته جاری محدودیت‌های جدید در برخی مشاغل و اماکن اعمال شده است.