جمعه, 04 خرداد 1397
شناسه خبر:700

برگزاري اجلاس روحانيون در حسينيه اعظم اروميه

  • انداز قلم

اجلاس روحانيون استان اذربايجان غربي امروز صبح در محل حسينيه اعظم ثارااله اروميه با حضور پر شور روحانيون و مسئولين بلند پايه استان و كشور برگزار گرديد

 به گزارش سايت خبري فرهنگي سرو نيوز :

حجت الاسلام و المسلمین قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و رئیس هیئت امنای کنگره ۱۲ هزار شهید استان در اجلاس روحانیت برترین رستگاری را شهادت در راه خداوند دانست و گفت: بر اساس آیات و روایات دو گروه شهدا و علما در نظر خداوند جایگاه والایی دارند و از اینروی شهدای روحانیت به واسطه برخورداری از دو ویژگی شهادت و علم که بنابر فرموده امام صادق(ع) از خون شهدا برتر است، جایگاه والایی در محضر خداوند دارند.وی افزود: شهدای روحانیت در واقع صدرنشین سایر اقشار شهدا در روز قیامت خواهند بود همانطور که بر اساس آمار نیز در دوران دفاع مقدس بیشترین سهم در میان شهدای انقلاب اسلامی را داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه شهدا استان  نیز با اشاره به نقش روحانیت در مبارزه با استعمار و استبداد تاکید کرد: شهادت عالمان در طول 8 سال دفاع حق علیه باطل گواهی بر پیشاهنگی روحانیت در مقابله با تجاوز دشمن و مبارزه با استعمار و استبداد است.
وی، تبیین اسلام ناب محمدی را مهم ترین رسالت علماء اسلام پس از دوران نبوت و امامت عنوان و گفت: رسالت علماء اسلام پس از دوران نبوت و امامت استمرار بخشیدن به اهداف بعثت و امامت از جمله تبیین اسلام ناب بر مبنای گفتمان بعثت، شکل دهی حکومت دینی در چارچوب مبانی بعثت و پاسداری از حکومت دینی است.
نماینده ولی فقیه در سپاه، شناخت دشمن را یکی دیگر از تکالیف روحانیت شیعه و سنی دانست و ادامه داد: خطر اصلی برای علماء و جهان اسلام اشتباه گرفتن دشمن و سکوت در برابر ارتجاع است.
نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه به نیت شوم استکبار در به راه اندازی جنگ های نیابتی در خاورمیانه پرداخت و افزود: مقابله با خیزش های اسلامی، ایجاد تقابل بین ملل اسلامی و تضعیف توان نظامی و دفاعی کشورهای اسلامی از اهداف مهم استکبار جهانی در راه اندازی جنگ های نیابتی در منطقه غرب آسیا است.
وی با اشاره نقش های اخلاقی، تبلیغی و آموزشی روحانیت در دفاع مقدس گفت: این نقش با تبیین، روشنگری و تربیت نوجوانان و جوانان از مساجد و محافل دینی آغاز و تا سنگرهای رزمندگان اسلام امتداد یافت.
نماینده ولی فقیه در سپاه توانمندی روحانیت در عرصه های مختلف حتی مدیریت و فرماندهی یگان های عملیاتی را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: حضور روحانیت در جبهه موجب ارتقاء توان رزمی، افزایش معنویت و مقابله با جنگ روانی دشمن اهمیت بسزایی داشت.
کنگره ملی گرامیداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی از چهارم آذر آغاز و 12 آذر اختتامیه آن برگزار می شود.

سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه از مهمانان ویژه این اجلاس هستند.

برگزاری 40 نشست تخصصی، برپایی نمایشگاههای تخصصی از برنامه های جنبی این کنگره است.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد