سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397
شناسه خبر:735

آشنايي با نابغه ورزشي استان آذربايجان غربي

  • انداز قلم

حدیث نصیری نابغه ی شطرنج باز اشنویه ای که توانسته با طی کردن پله های موفقعیت با وجود سن کم خود صاحب چندین مدال رنگارنگ از مسابقات گوناگون شود.

به گزارش سايت خبري فرهنگي سرو نيوز :

حدیث نصیری از معدود ورزشکاران کم سن سال استان آذربایجان غربی می باشد که در سال یک هزار سیصدو هشتاد در بین خانواده ای ورزش دوست در شهرستان اشنویه دیده به جهان گشود

علاقه به ورزش های فکری از همان دوران کودکی باعث گردید تا وی در سن ۶ سالگی پا به عرصه ورزش شنا بگذارد
چندین سال از فعالیت حدیث در شنا نگذشته بود که به خاطر علاقه دوران کودکی ورزش شطرنج را برگزید.

حدیث بر خلاف ورزش شنا توانست در مدت کوتاه به موفقعیت های چشم گیری دست یابد رقم خوردن یک اتفاق بزرگ و باشکوه در مسابقات شطرنج همه نگاه ها را به سمت بانوی نوجوان اشنویه خیره کرد جایی که حدیث با برتری در مقابل حریفان صاحب نام خود نشان داد علاقه و پشتکار تا چه اندازه می تواند در موفقعیت تاثیر داشته باشد

حدیث بعد از تجربه شیرین خود از مسابقات شطرنج دانش اموزان شمال غرب کشور با جدیت هر چه تمام به ورزش شطرنج ادامه داد و در طول این مدت با حضور در مسابقات متعدد استانی و کشوری توانست مدال های خوش رنگ را بر گردن آویزد.

نابغه شطرنج باز اشنویه ای راز موفقعیت خود را اعتماد به نفس و علاقه یاد کرد و گفت : پدر و مادرم که اصلی ترین مشوق بنده برای ورود به ورزش می باشند قبل از حضور در هر مسابقه ای با صحبت های سر تا پا روحیه خود نوعی اعتماد به نفس تازه ای به من انتقال میدادند و به همین جهت امید به پیروزی در وجودم به شدت افزایش می یافت.
اینک حدیث لقب استاد کوچک شطرنج در اشنویه را یدک می کشد و امید دارد با تمرین و تلاش های فراوان سهمیه ورود به تیم ملی کشورمان را به دست آورد .

استاد کوچک شطرنج اشنویه ای حضور در مسابقات جهانی با پیراهن تیم ملی را بزرگترین آروزوی خود عنوان کرد و گفت : تمام تلاش خود را خواهم کرد تا وارد تیم ملی شوم زیرا از کودکی آرزو داشتم تا پرچم پر افتخار کشور عزیرم را به اهتزاز در بیاورم .

بانوی موفق اشنویه ای وجود مربیان با تجربه و موفق در استان آذربایجان غربی را سرمایه های شطرنج کشور یاد کرد و افزود : استان آذربایجان غربی با دارا بودن استادان با تجربه زیادی در شطرنج می تواند حرف اول در کشور را بزند ولی به شرط اینکه به این رشته ورزشی بها داده شود زیرا ورزش در استان ما به صورت جدی دنبال نمی شود .

حدیث با توصیه به بانوانی که قصد ورود به ورزش شطرنج را دارند افزود : برای موفقعیت در شطرنج کافیست اعتماد به نفس و علاقه داشته باشید زیرا برتری در شطرنج هیج موقع اتفاق نخواهد افتاد مگر با تکیه بر استعداد و اعتماد به نفس خود.

 

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد