سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397
شناسه خبر:739

تعطیلی تنها درآمد ناچیز مردم منطقه با افزایش تعرفه گمرکی

  • انداز قلم

به گزارش پایگاه خبری و فرهنگی سرو نیوز:

افزایش پله کانی و غیر اصولی تعرفه های گمرکی بیش از سایرین مردم منطقه صومای برادوست را زمین گیر کرده است زیرا با این افزایش دیگر تنها روزنه درآمد ناچیز مردم نیز در آستانه تعطیلی می باشد.

افزایش تعرفه های گمرکی که در اصل برای کاهش خروج مسافر در نظر گرفته شده است متاسفانه باعث بیکاری جوانان بومی منطقه شده است جوانانی که تنها امیدشان در نبود کارخانجات صنعتی و کشاورزی به فقط به همین درآمد ناچیز بوده است که آنهم در سایه افزایش بیش از حد هزینه های گمرکی به حال تعطیل درآمده است.

تجارت چمدانی شاید تنها نقطه مثبت گمرک مرزی سرو برای مردم مرز نشین منطقه صومای برادوست به شمار می آید که خانواده های زیادی از این راه زندگی خود را سپری می‌کند که حالا بعد از اعمال قانون جدید تنها قشری که این قانون را با پوست و و استخوان حس خواهند کرد همین قشر آسیب پذیر و زحمت کش منطقه خواهد بود. 

منطقه ای با موقعیت جعرافیایی خارقلعاده همچون شهر مرزی سرو با تمام آواره خود تنها محلی برای درآمد زایی همسایگان ترکیه ای شده است زیرا چندین سال است که ترازوی مبادلات تجاری و روند خروج مسافر به نفع ترکیه سنگینی می کند و در این بین سهم مردم منطقه از مزایای مرز نشینی فقط تماشای آنها می باشد.

امید است مسولین محترم از جمله استانداری آذربایجان غربی که از روزهای اولیه فعالیتش با شعار محرومیت زدایی سکان استانداری آذربایجان غربی را بر عهده گرفت با توجه ویژه به این منطقه مرزی فراموش شده زمینه آبادانی و پیشرفت را مهیا کند تا انشالله با اصلاح قانون فوق قدمی استوار برای جلوگیری از بی کاری چندین هزار نفر مردم و به خصوص جوانان منطقه برداشته شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد