سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397

آخرین عناوین اقتصادی

به گزارش گروه اقتصادی سرو نیوز :

قاسم پیشه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی مازندران گفت: آن‌هایی که تاکنون موفق نشدند صورتحساب دریافت کنند باید وارد سامانه سهام عدالت شوند و اطلاعات فردی خود را تکمیل (کد ملی، نام پدر، ش. ش.) و صورتحساب را دریافت کنند.

وی افزود: مرحله بعدی، اعلام شماره حساب شبا بانکی است و فرآیندی که دریافت صورتحساب پیگیری کرده اند را باید تکرار کنند و وارد سامانه شده و اطلاعات فردی را وارد کنند و اعلام حساب شبا بانکی را انتخاب و شماره حساب شبا بانکی خود را وارد سیستم کنند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی مازندران گفت: سهامداران، ۱۵ روز بعد می‌توانند به سامانه مراجعه تا از اعلام سامانه برای پذیرفتتن شماره شبا اطمینان حاصل کنند.

قاسم پیشه افزود: سود سهام فوت شدگان در حساب می‌ماند تا تعیین تکلیف وراث بر اساس مقررات مشخص شود.

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سرو نیوز:

بازارچه ای مرزی سرو ارومیه که زمانی برای ایجاد اشتعال و بهرمندی مردم منطقه از مزایای مرز نشینی ایجاد گردیده بود این روزها پس از سالها چشم انتظاری برای تبدیل شدن به منطقه ویژه تجاری یکی پس از دیگری در حال تعطیلی می باشند.

فضای آکنده از استرس شهر مرزی سرو که در نتیجه عدم تحقق وعده های مسئولین صورت گرفته است سرمایه گذاری افراد در این شهر مرزی را به شدت کاهش داده است و همین امر باعث به وجود آمدن رکودی بی سابقه در شهر مرزی سرو شده است.

مردم و بازاریان شهر مرزی سرو بعد از چندین سال چشم انتظاری برای تبدیل شدن به منطقه ویژه تجاری اینک به مرحله ای از نا امیدی رسیده اند که چوب حراج به اجناس خود زده اند زیرا به جای کسب سود و منفعت حتی موفق به پرداخت اجاره بهای خود نیز نمی شوند.

رکود در بازارچه های شهر مرزی سرو نه تنها  باعث از بین رفتن چندین فرصت شغلی و بی کار شدن چندین نفر شده است  بلکه باعث افزایش مهاجرت به شهر نیز شده که با ادامه این روند در چند سال آینده از شهر مرزی سرو دوازه ورود به اروپا تنها اسمی باقی خواهد ماند.

بی دریغ یکی از مزایای مرز نشینی استفاده از مزایای آن می باشد زیرا نقاط مرزی همچون سرو که پتانسیل بلقوه ای در ایجاد اشتعال و سرمایه گذاری دارد می تواند در رونق اقتصادی منطقه تاثیر به سزایی داشته باشد اما این در حالی است که  تا به امروز در این خصوص هیچ گونه اقدامی نشده است.

در سالهای گذشته دولت با طرح های مختلف همچون صدور کارت بازرگانی و همچنین ایجاد صندوق حمایت از مرزنشینان سعی در ایجاد اشتعال در بین مرزنشینان داشت که متاسفانه به دلیل ناکار آمدی و ضعف در مدیریت تمامی این طرح ها قبل از رسیدن به مرحله اجرا با شکست مواجه شدند و تنها چیزی که عاید مردم شد هزینه هایی بود که بابت ثبت نام و صدورکارت پرداخت کرده بودند.

اما دولت محترم می تواند با با رونق بخشیدن به بازارچه  مرزی سرو و اصلاح برخی از محدودیت های گمرکی به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه کمک ویژه کند تا بدین وسیله  زمینه برای جذب سرمایه گذاران داخلی و حتی خارجی مهیا شود.

 

پایان گزارش/

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سرو نیوز:

میکائیل صفری در گفتگوی اختصاصی با سرو نیوز از کاهش شصت درصدی حجم ترانزیت کالا از گمرک مرزی سرو  نسبت به ماه گذشته خبر داد .

میکائیل صفری مدیر گمرک مرزی سرو  عدم استقبال تجار برجسته برای صادرات عنوان کرد و خاطر نشان  نمود : صادر کنندگان کشورمان به دلیل عدم مدیریت در حساب و همچنین عدم پایبندی به قانون تجارت گمرکی از صادرات در قالب ترانزیتی خوداری میکنند و همواره بر این تلاش هستند که به جای طی کردن مراحل قانونی و پرداخت مالیات و عوارض اقلام خود را از طریق مسافری صادر کنند تا با این روش از مالیات و پرداخت عوارض خوداری کنند.

وی اضافه کرد : با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان صادرات چمدانی خرما و قند به کشور ترکیه بیش از شصت و پنج درصد افزایش داشته است که آن هم به دلیل کاهش مالیات خرما به خاطر نیاز کشور ترکیه بوده است .

مدیر گمرک مرزی سرو همچنین از افزایش تردد مسافر و توریست در پایانه مسافری سرو اشاره کرد و گفت : تردد مسافر و توریست بر خلاف ترانزیت بیست درصد افزایش داشته است که عمده مسافران ورودی به کشور از کشور ترکیه و سوئد بوده و انتظار می رود این آمار با نزدیک شدن به فصل تابستان بازهم  افزایش پیدا کند .

میکائیل صفری در پایان از طرح دولت برای افزایش صادرات خبر داد و افزود : دولت در اقدامی خوب و پسندیده برای تشویق تجار کشورمان برای صادرات بیشتر نه تنها آنها را از مالیات معاف کرده است بلکه با تعیین جوایز نفیس سعی در ایجاد انگیزه برای صادرات هر چه  بیشتر دارد  تا بدین ترتیب بتواند تا حدودی از تولید داخل حمایت کند.

گمرک سرو

انتهای پیام/

مشروح بیانات امام خامنه‌ای در حرم مطهر رضوی

گروه استان‌ها ــ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی(ع) به تبیین شعار سال ۹۵ با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» پرداختند
در میزگرد «تحلیل فرایند اجتماعی‌شدن» عنوان شد

دو کارشناس مسائل اجتماعی با تحلیل فرایند اجتماعی‌شدن در بستر فضای مجازی هشدار دادند عدم هدایت شبکه‌های اجتماعی توسط نخبگان باعث شده
مجری طرح خبر داد:

مجری طرح احداث سد سرنی از فاینانس۸۷ میلیون یورویی بانک توسعه اسلامی برای این پروژه، سامانه انتقال و یک تصفیه خانه آب در نزدیکی شهر میناب خبر داد.
بانک مرکزی ابلاغ کرد:

دستورالعمل اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی در ۵۸ ماده و ۲۰ تبصره به شبکه بانکی ابلاغ شد.
معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از شنبه هفته آینده چهار میلیون بازنشسته می توانند به‌صورت اینترنتی برای کارت‌های خرید نام‌نویسی کنند.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا:

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: کسانیکه منتقد سدسازی در ایران هستند به طور قطع از وضعیت طبیعی وجغرافیایی ایران اطلاعی ندارند.