سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397
شناسه خبر:593

کاهش شصت درصدی حجم ترانزیت کالا از گمرک مرزی سرو

  • انداز قلم

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سرو نیوز:

میکائیل صفری در گفتگوی اختصاصی با سرو نیوز از کاهش شصت درصدی حجم ترانزیت کالا از گمرک مرزی سرو  نسبت به ماه گذشته خبر داد .

میکائیل صفری مدیر گمرک مرزی سرو  عدم استقبال تجار برجسته برای صادرات عنوان کرد و خاطر نشان  نمود : صادر کنندگان کشورمان به دلیل عدم مدیریت در حساب و همچنین عدم پایبندی به قانون تجارت گمرکی از صادرات در قالب ترانزیتی خوداری میکنند و همواره بر این تلاش هستند که به جای طی کردن مراحل قانونی و پرداخت مالیات و عوارض اقلام خود را از طریق مسافری صادر کنند تا با این روش از مالیات و پرداخت عوارض خوداری کنند.

وی اضافه کرد : با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان صادرات چمدانی خرما و قند به کشور ترکیه بیش از شصت و پنج درصد افزایش داشته است که آن هم به دلیل کاهش مالیات خرما به خاطر نیاز کشور ترکیه بوده است .

مدیر گمرک مرزی سرو همچنین از افزایش تردد مسافر و توریست در پایانه مسافری سرو اشاره کرد و گفت : تردد مسافر و توریست بر خلاف ترانزیت بیست درصد افزایش داشته است که عمده مسافران ورودی به کشور از کشور ترکیه و سوئد بوده و انتظار می رود این آمار با نزدیک شدن به فصل تابستان بازهم  افزایش پیدا کند .

میکائیل صفری در پایان از طرح دولت برای افزایش صادرات خبر داد و افزود : دولت در اقدامی خوب و پسندیده برای تشویق تجار کشورمان برای صادرات بیشتر نه تنها آنها را از مالیات معاف کرده است بلکه با تعیین جوایز نفیس سعی در ایجاد انگیزه برای صادرات هر چه  بیشتر دارد  تا بدین ترتیب بتواند تا حدودی از تولید داخل حمایت کند.

گمرک سرو

انتهای پیام/

اقتصاد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد