شنبه, 29 مهر 1396

به گزارش آژانس خبری فرهنگی سرو نیوز :

یک روزنامه‌ی عربی فرامنطقه‌ای اعلام کرد که دیوان پادشاهی عربستان روزنامه‌ها و تلویزیون‌های داخلی و خارجی خود را از انتشار اخبار علیه ایران ممنوع کرد.


روزنامه‌ی رای الیوم چاپ لندن به نقل از مقامات عالی‌رتبه‌ی سعودی اعلام کرد که دیوان پادشاهی عربستان طی حکمی روزنامه‌ها و تلویزیون‌های داخلی و خارجی خود را از انتشار اخباری علیه جمهوری اسلامی ایران یا مذهب شیعه ممنوع کرد.

این روزنامه در ادامه نوشت: منابع عالی‌رتبه‌ی سعودی اعلام کردند که این ممنوعیت، نویسندگان، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی سعودی را شامل می‌شود.

بر اساس این گزارش، این امر در جهت سیاست نزدیک شدن روابط دو کشور ایران و عربستان، موفقیت‌آمیز بودن حج امسال و پایبندی حجاج ایرانی به توافقات و تفاهمات دو کشور در جهت انجام مناسک حج به‌وجود آمده است.

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سرو نیوز:

بشار سلیمانی از کارآفرینان موفق در عرصه پرورش زنبور عسل می باشد که با سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی بیش از  ده سال است  که با بهره گیری از ظرفیت های طبیعی و بلقوه منطقه صومای برادوست در مرزهای کشور عزیزمان ایران اقدام به کار آفرینی و درآمد زایی کرده است .

وی فعالیت گسترده خود را در سال هشتاد و سه  ابتدا با خرید ده کندو آغاز کرد و موفق شد در مدت کمتر از دو سال  و  با تکیه بر شعار اقتصاد مقاومتی تعداد کندوهای خود را به پانصد و پنجاه عدد برساند تا با این عمل خود نه تنها زمینه فعالیت را برای یازده نفر فراهم کند بلکه به درآمد زایی خوبی نیز دست یابد.

این کار آفرین موفق استفاده از ظرفیت های منطقه را دلیل اصلی موفقعیت خود دانست و افزود : منطقه صومای برادوست به دلیل وجود چشم اندازهای طبیعی  همواره از بستر مناسبی برای پرورش زنبور عسل برخوردار است و به همین دلیل است که عسل های تولید شده در این منطقه یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین عسل های کشور می باشد.

بشار سلیمانی ازدحام بیش از حد پرورش دهندگان زنبور عسل در این منطقه را از اساسی ترین مشکلات خود دانست و گفت : عدم برنامه ریزی در استفاده از مراتع صومای برادوست باعث سرازیر شدن زنبورداران مهاجر زیادی از شهر های همجوار به این منطقه شده است که همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در بین پرورش دهندگان زنبور عسل گردیده.

فعال اقتصاد مقاومتی درادامه نقش دولت در حمایت از تولید کنندگان زنبور عسل را مهم و تاثیر گذار یاد کرد و افزود : توجه ویژه به تولید و پرورش زنبور عسل یکی از بارز ترین مسائل در تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد که دولت می تواند با حمایت خود راه های رسیدن به تولید بیشتر را هموارتر سازد تا بدین ترتیب شاهد کم رنگ شدن آمار بی کاری در منطقه باشیم.

وی در پایان  سخنان خود با توصیه به جوانانی که قصد ورود به عرصه ی  پرورش زنبور عسل را دارند تاکید کرد : همان طور که کندو بدون ملکه معنایی ندارد موفقعیت نیز بدون تلاش و پشتکار مفهومی نخواهد داشت زیرا برای کسب موفقعیت  باید سختی ها را به جان خرید و تنها عامل موفقیت پشتکار و تلاش خود انسان در آن مسیری است که قدم بر می دارد.

پایان گزارش/

روحانی در پیام تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح به پاپ فرانسیس

 رئیس‌جمهور در پیامی به پاپ فرانسیس تاکید کرد: امیدوارم سال ۲۰۱۷ میلادی، سال معنویت، مدارا و پیشرفت و عزت برای همه انسان‌ها باشد.

 در حالی که معاون رئیس پیشین سیا بر این باور است که هیلاری کلینتون انتخاب امن‌تری در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به شمار می‌رود ولی پیشنهادات و طرح‌های خطرناکی نیز دارد.

گزیده‌ای از گزارش سالانه پنتاگون درباره توانمندی‌های نظامی ایران

 وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ایران از زمان امضای توافقنامه هسته‌ای در سال گذشته، قابلیت‌های تهاجمی سایبری خود را ارتقا داده است.

علی‌اکبر صالحی

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان می‌گوید که برای خارج کردن قلب راکتور اراک باید یک تفاهم نامه یا موافقنامه پایه‌ای به امضای ایران و طرف مقابل برسد که امیدواریم آن هم روز دوشنبه انجام شود.