سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397
شناسه خبر:597

ایران مسافر روسیه شد

  • انداز قلم
ایران مسافر روسیه شدبه گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سرو نیوز:
 صعود مقتدرانه ملی پوشان فوتبال کشورمان برای پنجمین  بار به جام جهانی موجی از شادی و سرور را به ایرانیان هدیه داد.
ورزشی
مردم قزوین هم پس از صعود ارزشمند تیم ملی به جام جهانی 2018 روسیه با حضور در خیابان های شهر شادمانی کردند.
خبرهای رسیده از خیابان های خیام و فردوسی و میدان آزادی قزوین حکایت از این دارد که فوتبال دوستان و مردم ارومیه پس از صعود تیم ملی فوتبال با جام جهانی با به راه انداختن کارناوال شادی و با شور و شعف در حال جشن و پایکوبی هستند.
همچنین مردم سوار بر اتومبیل‌های خود با بوق زدن و در دست گرفتن پرچم ایران، در خیابان‌های شهر کارناوال‌های شادی به راه انداختند.
نکته قابل توجه این است که در این جشن و سرور، حتی آنان هم که به نوعی فوتبالی هم نیستند، با مشاهده شور و شادی مردمی که از صعود تیم ملی کشورمان به جام جهانی مطلع شدند، همراه و هم‌ صدا با دیگر همشهریان در خیابان های شهر شادی می کنند.
دقایقی قبل تیم فوتبال کشورمان در چارچوب هفته هشتم رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در قاره آسیا، در دیداری حساس و سرنوشت ساز که در حضور بیش از پنجاه هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، با دو گل سردار آزمون و مهدی طارمی موفق شد، برای پنجمین بار متوالی راهی جام جهانی شود و مجوز حضور در جام جهانی روسیه را دریافت کند.
این دومین صعود متوالی تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی پس از مسابقات جام جهانی 2014 برزیل محسوب می شود.
تیم ملی فوتبال کشورمان با برتری مقابل ازبکستان با کسب شش پیروزی و دو تساوی و با به دست آوردن 20 امتیاز جایگاه نخست خود را در جدول رده بندی گروه نخست مسابقات مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا تثبیت کرد و در فاصله دو هفته مانده به پایان این رقابت ها مقتدرانه راهی جام جهانی 2018 روسیه شد.
ایران پیش از این 4 بار موفق شده در بزرگترین فستیوال فوتبالی جهان حاضر شود.
جام جهانی 1978 آرژانتین، 1998 فرانسه، 2006 آلمان و 2014 برزیل چهار دوره ای بوده که ایران به عنوان یکی از تیمهای حاضر در این رقابت ها حضور داشته و حالا ملی پوشان فوتبال کشورمان با حضور در مسابقات 2018 روسیه پنجمین حضور خود را در جام جهانی تجربه می کنند.
 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد